Pływadło 2014. Uczestnicy pokonają ponad 40 kilometrów

0

Tegoroczna edycja "Pływadła" będzie już piętnastą. Uczestnicy imprezy wyruszą 21 czerwca z Raciborza.

Dwudniowy spływ na pływadłach własnej konstrukcji rozpocznie się 21 czerwca 2014 roku i obejmie odcinek malowniczych meandrów Odry od Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. Pierwszego dnia barwny korowód dotrze do przeprawy Dziergowice-Przewóz. W miejscu tym zaplanowany jest nocleg oraz festyn. Drugiego dnia wszystkie jednostki pływające dotrą do Kędzierzyna-Koźla. Na mecie zaplanowano szereg imprez towarzyszących oraz nagrodzenie najlepszych pływadeł.

- reklama -

 

W ciągu dwóch dni załogi pokonają maratońską trasę o długości 42 kilometrów, co wymaga dużego wysiłku od uczestników, a także skonstruowania bardzo wytrzymałych obiektów pływających.

 

 

Każda osoba, która zamierza przyłączyć się do spływu, powinna zapoznać się z regulaminem spływu, wypełnić kartę zgłoszenia jednostki, oświadczenie uczestnika spływu, listę osób płynących oraz, jeśli to konieczne, oświadczenie o opiece nad osobą nieletnią. Wypełnione oświadczenia powinny być dostarczone do Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, Urzędu Miasta Racibórz, bądź bezpośrednio do pomysłodawcy spływu – pana Bronisława Piróga. Podpisane dokumenty, jeśli zostaną dostarczone drogą elektroniczną – to wyłącznie w formie zeskanowanej, bądź zdjęcia.

 

Dokumenty, które trzeba wypełnić znajdziesz TUTAJ>>

 

Program "Pływadło 2014":

 

Sobota 21.06.2014
9.00 Przyjmowanie zgłoszeń załóg przy Moście Zamkowym w Raciborzu.
12.00 Start I etapu spływu na trasie Racibórz – Dziergowice – Przewóz.
14.30 Piknik w Turzu – spotkanie samorządowców
18.30 Zakończenie I etapu – festyn w Dziergowicach

 

Niedziela 22.06.2014
10.00 Start do II etapu spływu na trasie Dziergowice – Przewóz – Kędzierzyn-Koźle.
15.30 Przypłynięcie załóg oraz parada pływadeł.
17.30 Uroczyste podsumowanie spływu oraz wręczenie nagród podczas obchodów Dni Kędzierzyna-Koźla przy al. Jana Pawła II.

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here