Mariańska to nie autostrada, nie musi być szeroka

20

Podczas remontu zabrano połowę jednego pasa. To droga niemalże osiedlowa – prezydent odpiera zarzuty, jakoby  Mariańska miała być zbyt wąska dla ruchu dwukierunkowego. Zdjęcia>>

 

- reklama -

Przy okazji remontu wzdłuż ulicy powstaje ścieżka rowerowa. To oczywiście cieszy, niemniej mieszkańcy widząc jak jezdni zabrano na ścieżkę dość szeroki pas, martwią się czy ulica nie będzie zbyt wąska, by wyminęły się na niej dwa samochody. Obawy te podzielił na komisji gospodarki miejskiej radny Henryk Majnusz.

Wątpliwości nie mają natomiast prezydent Mirosław Lenk i jego zastępca Wojciech Krzyżek. – Konsekwentnie realizujemy przyjętą 7 lat temu zasadę, że zawsze przy okazji remontów dróg dbamy o powstanie nowej ścieżki rowerowej, pilnując jednocześnie by droga spełniała normy. Tak jest i w tym przypadku – wyjaśnił Krzyżek, natomiast prezydent uzupełnił wypowiedź o informację, iż Mariańskiej jako drodze gminnej wystarczy 5,5 – 6 metrów szerokości. Jeśli mieszkańcy czują się zaniepokojeni to tylko dlatego, iż przyzwyczajeni są, że wcześniej było tam 7 metrów szerokości. Taka szerokość jest owszem wymagana, ale w odniesieniu do dróg krajowych, jak np. równoległa Starowiejska.

 

Prezydent jest wręcz zadowolony, iż jezdnia ulegnie zwężeniu. Pomijając fakt, iż jest na niej ograniczenie do 3,5 tony i przestaną się tam poruszać pojazdy cięższe, to jeszcze liczy że kierowcy zaczną jeździć tam z dozwoloną prędkością 50 km/h

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————–

 

zobacz także:

 

Prezydent nie zamierza śpieszyć się ze sprzedażą działek nad morzem. Powodem jest małe zainteresowanie kupujących, gdyż nie do końca znane są plany rządu odnośnie ulokowania tam elektrowni atomowej.

 

- reklama -

20 KOMENTARZE

  1. Może prezydencie wszystkie drogi w mieście uzna pan za osiedlowe? Normalnie Racibórz staje się z dnia na dzień wsią, a władze nawet z tym się nie kryją. Obwodnicy jak nie było tak dalej nie ma, ale drogi w mieście to przerabia się na osiedlowo wsiowe. Oj rozliczymy was w najbliższych wyborach.

  2. Niestety, zwężenie Mariańskiej było błędem. Mariańska w znaczny sposób odciążała Starowiejską, powodując rozładowanie ruchu na tym kierunku. Ktoś albo nie pomyślał, albo nie miał wystarczającej wiedzy o ruchu w tej części miasta.

    Czepiając się trochę słów Prezydenta – skoro ul. Mariańska pełni rolę drogi osiedlowej, po co tyle inwestować w rondo…?

  3. Każdą ulicę w mieście możnaby nazwać ulicą osiedlową 🙂 Chyba sam nie wie co mówi i pewnie tamtędy nie jeżdzi. Sztuka dla sztuki nie zawsze popłaca.

  4. Może i zwężenie drogi nie będzie złe Napewno ścieżka rowerowa sie przyda bo jeździć ulicami rowerem jest niebezpiecznie.Nawet dla samych samochodów (ile bylo ostatnio wypadków i stluczek każdy prawie słyszał.)Jedynie co martwi to zakusy wycinania drzew nad odrą na co z tego co wiem nie ma przyzwolenia mieszkańców miasta i plaga wycinania i kaleczenia drzew w mieście ktora trwa od dobrych paru lat.

  5. Przecież to co oni zrobili z Mariańskiej to jest jakaś kpina. Tam się lewno mieszczą dwie osobówki a co będzie jak pojadą dwa dostawczaki… Mariańska pełniła rolę awaryjnen dla starowiejskiej. Wystarczy że znowu wycieknie olej na starowiejskiej i cała starowiesjka stoi. A jeżeli po mariańskiej tak wszysyscy pędzą to czemu nigdy nie ustawiona tam policjanta z radarem?

  6. Wybory się zbliżają i trzeba pokazać, że coś sie robi. Jak kika lat temu Organizowano masę krytyczną mówiono wicie rozumicie nieda się pomyślimy. Jak zobaczono, że jest parcie na ścieżki to głupną – wylewając dziecko z kąpielą. Hasła prezydenta typu „nieda sie” mnie rozbrajają. podobnie z przejazdem na ścieżce rowerowej pod mostem w okolicy „Oszołoma” w Oborze. musiało być kilka wypadków żeby wziąść sie do roboty. Porażką będzie też jak ścieżkę wyłożą kostką a nie asfaltową.

  7. Skoro to wg przyjezdnego prezydenta jest ulica osiedlowa, to może niech kolega Trawiński ją wybrukuje? Panie Lenk, najpierw z kolegą Hajdukiem załatwcie budowę obwodnicy Raciborza, a po tem zwężajcie ulice w miescie a nie odwrotnie. To co wyczynia Lenk i Hajduk to budowanie domu od komina.

  8. Ze ulica wezsza to mozna zrozumiec ale zobaczcie budowe ronda na skrzyzowaniu z Pastora Michejdy,slup oswietleniowy na srodku sciezki rowerowej.To jest dopiero budowa w stylu polskim.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here