Piknik rodzinny z WFOŚiGW na kampingu „Obora”

0

Wiele atrakcji dla dzieci w leśnej scenerii ośrodka wypoczynkowego OSiR w ramach Dni Raciborza. Przejażdżki konno, i prawdziwy wóz strażacki. Zobacz zdjęcia jak bawiły się pociechy>>

- reklama -

 

Piknik zorganizowany w ramach Dni Raciborza skierowany był przede wszystkim do dzieci. Gry i zabawy przygotowali sponsorzy. Nie zabrakło wozu straży pożarnej, w którym dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z mamami, przejażdżek konnych czy zabawy na matach zapaśniczych.  W organizację imprezy, obok Miasta Racibórz i OSIR  włączył się tygodnik Nasz Racibórz, który zaproponował uczestnikom leśną grę terenową "Bajkowy las".Podczas gry terenowej uczestnicy – blisko 300 rodzin – musieli odwiedzić cztery punkty (domek na polanie, studnia książęca, mini zoo oraz zaczarowany ogród), gdzie uczniowie raciborskich szkół przygotowali sceny z bajek. Były zadania sprawnościowe i łamigłówki. Gra terenowa to jednocześnie aktywny spacer po Arboretum Bramy Morawskiej, umożliwiający obejrzenie tego pięknego ogrodu botanicznego. Po grze zorganizowano wielki piknik zabaw edukacyjnych.

 

 

Miasto reprezentowała wiceprezydent Raciborza – Ludmiła Nowacka. Jerzy Kwaśny – dyrektor OSiR reprezentował gospodarza obiektu, tj. kampingu "Obora". 

 

 

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wspierał event finansowo. Na stoisku Funduszu za rozwiązanie eko-rebusów można było otrzymać eko-gadżety.

 

 

 

 

 

 

 //i/

 

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here