Zamkowa Noc z Duchami – co jeszcze w ten weekend?

0

Rozpoczęcie sezonu kajakowego, zlot pojazdów zabytkowych, koncerty disco polo i wiele innych wydarzeń.

W dawnym Raciborzu żywe były opowieści o duchu kowala Paszka, który połakomił się na wdowi grosz i przechowywanej na zamku zakrwawionej chuście z mszy duchów z Rudnika. Powtarzano też sobie, że w dawnej książęcej siedzibie na Ostrogu nocą straszy. Czy jest tak na pewno? Przekonasz się już 27 czerwca. O godz. 19.00 w Zamku Piastowskim startuje III Zamkowa Noc z Duchami.

- reklama -

Na imprezę tradycyjnie już kończącą rok szkolny i rozpoczynającą wakacje zaprasza 27 czerwca od 19.00 Zamek Piastowski. O 19.00 w sali konferencyjnej rozpocznie się prelekcja poświęcona kryptom w kościele w Rudach. Będzie można zobaczyć na fotosach miejsca wiecznego spoczynku cystersów i książąt raciborskich, poznać zakonne obrzędy pogrzebowe i dowiedzieć się, skąd w jednej z krypt wzięło się ciało bogatego ukraińskiego magnata. To dla dorosłych. W tym samym czasie dzieci będą się mogły pobawić piętro niżej, w sali żyrandolowej, z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną. Książnica przygotowała ciekawy program pt. Z duchami zawsze jest wesoło. O godz. 20.00 razem z rodzicami dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w kolejnym wieczorze eksperymentów. Tym razem w fascynujący świat nauki zaprosi wszystkich Jan Kalabiński oraz Patrycja Kozak. Po zakończeniu doświadczeń, pokażemy film pt.”Kordian”, kręcony przez młodych adeptów sztuki filmowej w zamkowych wnętrzach. Dla miłośników dobrej muzyki przygotowano gratkę w kaplicy zamkowej. O godz. 20.30 z mini recitalem wystąpią tu soliści Mirażu. W kaplicy po recitalu będzie wyświetlany film „Kordian” dla wszystkich tych, którzy nie zdążą na jego premierę.

We wnętrzach zamku pomagać nam będą zamkowi wolontariusze, zawsze niezawodni i ogromnie pomocni. Dzięki nim będzie można się poruszać po zamku bez przewodnika i opłaty.

Około 21.00 III Zamkowa Noc z Duchami przeniesie się na zamkowy dziedziniec. Rozpocznie się uroczystym wejściem barwnego korowodu z… prawdziwym królem na czele. Będzie armatnia salwa, a potem atrakcji bez liku. Dla gości wystąpi alchemik. Będą węże faraona i ognie bengalskie. W programie fire-show w wykonaniu Emilii Górnisiewicz oraz wychowanków zakładu poprawczego, pokazy żonglerki, inscenizacje historyczne, występy sceniczne, księżna i straszna dama oraz pogromcy duchów – wszystko w atmosferze radosnego wakacyjnego już zamkowego pikniku, który potrwa do około 23.30. Dużo będzie się działo na scenie i wokół sceny. Będą stoiska gastronomiczne i stragany różności, na których będzie można kupić duszki i czapki czarownic! Mile widziane wszelkie przebrania.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

 

(Zamkowa Noc z Duchami, "Hate Delate" na raciborskim Rynku, Rock&Reggae Summer Party w Olzie, Rydułtowskie kino plenerowe, Otwarcie sezonu kajakowego na Meandrach Odry, Donatan i Cleo na Magicznej Plażdy, Turniej sołectw Gminy Kornowac, impreza disco polo w Szymocicach, piknik rodzinny w Szonowicach, międzynarodowy zlot pojazdów zabytkowych w Zabełkowie, festiwal "Muzyka w Starym Opactwie", koncert w Parku Roth, Raciborska Rowerowa Masa Krytyczna>>>>)
 

 

 

 

/a/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here