Czeki dla przedsiębiorczych licealistów

1

Korepetycje i bar mleczny – te propozycje znalazły uznanie u pracowników Banku Spółdzielczego.

Uroczystościom wręczenia świadectw szkolnych towarzyszyło wręczenie wyróżnień przez pracownicę Banku Spółdzielczego Justynę Wieczorek. Nagrody przyznano za wyniki w konkursie „Inkubator szkolnych biznesów” w ramach projektu TalentowiSKO. Oprócz dyplomów wyróżnione uczennice zainkasowały również czeki na całkiem pokaźne sumki.

- reklama -

 

 Dziewczyny chciały założyć firmę zajmującą się "korkami" – wyniki matur wskazują, że będą miały chętnych na swoje usługi (o zakończeniu roku w liceum na Kasprowicza czytaj tutaj).

 

Bank uhonorował dwie propozycje. Pierwsza z nich zasłużyła na nagrodę w wysokości 2 tysięcy zł. Jej autorami byli Aleksandra Koczwara oraz Patryk Bielik. Ich pomysł to założenie baru mlecznego na terenie dzisiejszego dworca PKP. Inicjatywa godna pochwały, zważywszy na architektoniczny koloryt tego budynku. Drugą nagrodę odebrały 3 panie – Sandra Pikuła, Simona Kamczyk oraz Katarzyna Chrobczak. Przedsiębiorcze dziewczyny postanowiły założyć firmę, która miałaby zajmować się udzielaniem korepetycji swoim mniej uzdolnionym koleżankom i kolegom. I znów spojrzawszy na wyniki tegorocznych matur, można domniemywać, że będzie popyt na ich usługi.Nagrodzeni uczniowie pracowali pod okiem nauczycielki Stanisławy Spychały – Walenko.

 

Leszek Iwulski

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli „archiektoniczny koloryt” budynku dworca predestynuje go do zlokalizowania w nim baru mlecznego? To by wyjaśniało, dlaczego z pociągami coś słabo wychodzi. Wie ktoś może o co autorowi z tym kolorytem chodzi?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here