10 największych absurdów na drogach w regionie [ZDJĘCIA]

3

Ronda, które spędzają sen z powiek kierowcom i przepisy, których po prostu nie da się nie łamać.

 

- reklama -
Ronda miały poprawić bezpieczeństwo na kilku skrzyżowaniach w Raciborzu. Jednak
ograniczona przestrzeń oraz brak środków na kompleksową przebudowę
skrzyżowań, pozwoliła na budowę wysepki wielkości koła od traktora.
Mini-ronda stały się przekleństwem kierowców. Przejazd przez nie większym
samochodem jest ogromnym wyzwaniem. Miały poprawić bezpieczeństwo, a
mimo tego na rondzie przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego
z Matejki dochodzi do kolizji i wypadków.
 
 

 

 

 

/Paulina Krupińska/

 

 

——————————————————————————————–

 

Polecamy również:

 

10 najbardziej popularnych sezonowych prac w Raciborzu

Studenci oraz młodzież szkolna bardzo często latem poszukują pracy sezonowej. Na czas wakacyjny niektóre firmy potrzebują więcej pracowników. Zobacz – 10 najbardziej popularnych sezonowych prac.

 

10 miejsc, w których lubimy spędzać czas w upalne dni

W upalne dni uciekamy od miejskiego zgiełku, szukamy schronienia przed słońcem lub miejsc, w których można się nieco ochłodzić. W Raciborzu jest mnóstwo takich miejsc. Zobacz – 10 miejsc, w których lubimy spędzać czas.

 

10 miejsc, w których młodzi urządzają libacje alkoholowe

Picie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione. Młodzi ludzie łamią ten zakaz. Policja od lat patroluje te same miejsca, w których libacje urządzane są najczęściej.  Zobacz – 10 miejsc, w których młodzi piją.

 

10 najładniejszych graffiti w Raciborzu

Wielu osobom graffiti kojarzy się z hasłami wypisywanymi przez chuliganów na ścianach budynków. Są jednak w Raciborzu graffiti, które bez wątpienia można nazwać dziełami sztuki. Zobacz – 10 najładniejszych graffiti.

 

10 raciborzan, którzy zyskali ogólnopolską sławę

Prezentujemy sylwetki dziesięciu osób, które pochodzą z Raciborza lub okolic, a które zyskały ogólnopolską (zdjęcia), a nawet międzynarodową sławę. Wśród nich są wokaliści, zespoły, aktorki, a nawet modelki.

 

 

10 skrzyżowań, na których widoczność jest bardzo ograniczona

Są skrzyżowania, przez które przejazd wiąże się dla kierowców z ogromnym ryzykiem. Problemem są pobliskie zakręty, żywopłoty oraz chodniki zastawiane samochodami. Zobacz 10 skrzyżowań z ograniczoną widocznością.

10 najbardziej zakorkowanych miejsc w Raciborzu

Przez niektóre skrzyżowania w Raciborzu w godzinach szczytu nie da się przejechać. Są miejsca, gdzie w gigantycznym korku trzeba odstać nawet kilkadziesiąt minut. Zobacz 10 najbardziej zakorkowanych miejsc w Raciborzu.

10 najbardziej zniszczonych chodników w Raciborzu

Chodnik przy raciborskim szpitalu jest w opłakanym stanie, a chodnik przy ulicy Bogumińskiej stanowi zagrożenie dla przechodzących tamtędy ludzi. Zobacz 10 najbardziej zniszczonych chodników w Raciborzu. 

 

10 najlepiej zarabiających dyrektorów szkół w Raciborzu

Niektórzy z nich zarabiają prawie 90 tys. zł rocznie, mają 60 tys. na koncie, jeżdżą nowymi samochodami i mają ogromne domy. Zobacz ranking 10 najlepiej zarabiających dyrektorów szkół w Raciborzu.

10 najgorszych placów zabaw w Raciborzu

Najmłodsi mieszkańcy Raciborza często mają do dyspozycji tylko huśtawkę i piaskownicę. Nawet na największych osiedlach brakuje bezpiecznych i wielofunkcyjnych placów zabaw.

10 największych straszydeł Raciborza

W centrum miasta jest wiele budynków, których stan pozostawia wiele do życzenia. Są także niezagospodarowane place, które od lat zarastają chaszczami. Zobacz 10 najbardziej zaniedbanych miejsc w Raciborzu.

10 najmniej znanych nazw ulic w Raciborzu

O istnieniu niektórych ulic w Raciborzu wiedzą tylko ich mieszkańcy. Zdarza się również tak, że nazwę kojarzymy, ale nie do końca wiemy, gdzie można znaleźć daną ulicę. Zobacz 10 najmniej znanych nazw ulic w Raciborzu.

10 słupków, w które kierowcy wjeżdżają najczęściej

Niektórych znaków drogowych czy słupków nie opłaca się naprawiać. Jak tylko drogowcy wyprostują daną barierkę czy znak to ktoś znów w niego wjeżdża. Miejsc takich na terenie miasta jest wiele – zobacz gdzie.

10 miejsc, w których najtrudniej zaparkować

Kierowcy w Raciborzu borykają się z brakiem miejsc parkingowych. Nie tylko na osiedlach, ale także przy drogach, urzędach, szkołach i innych instytucjach użytku publicznego. Zobacz 10 miejsc, w których najtrudniej zaparkować.


- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Za to rondo przy Strzesze jakiś debil który to wymyślił z debilem który to zaprojektował powinni ze swoimi rodzinami conajmniej 3 pokolenia do przodu mieszkać w namiocie na środku tej nerki. Ku przestrofdze innym którzy by chieli w przyszłości coś takiego wymyśleć.Kiedyś kierowcy stali w korku tylko na ulicy Kozielskiej. A teraz stoi się ze wszystkich stron i brakuje tylko debila który zorganizuje tam jeszcze ścieżkę rowerową jak to się tworzy na Mariańskiej. Całe miasto zakorkowane a ulica która jest pomocna do opuszczenia tego miasta jest zwężana dla rowerzystów. W normalnym mieście takimi rzeczami zajmuje się inżynier ruchu w tym kierunku wykształcony a nie nauczyciel . Ale cóż , aby objąć w racki jakieś stanowisko decyzyjne wystarczy w CV napisać,, Debil”

  2. Do tych absurdów można doliczyć najnowsze, czyli zwężenie Mariańskiej na całej długości i kolejne minirondko, które pojawi się na Mariańskiej i Michejdy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here