Prace dyplomowe studentów PWSZ w galerii RCK

3

Wernisaż wystawy prac dyplomowych absolwentów kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych raciborskiej uczelni odbył się w Galerii Sztuki Współczesnej.

– Z PWSZ w Raciborzu współpracujemy od dawna, ale po raz pierwszy odbywa się u nas wystawa prac dyplomowych studentów – mówiła rozpoczynając wernisaż Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury.

- reklama -

W sumie wystawiono prace 13 autorów. – Prace są bardzo różnorodne, a różnorodność pobudza wyobraźnię. Patrząc na obraz każdy widzi co innego, każdy inaczej go interpretuje – mówił dr Kazimierz Frączek, wykładowca PWSZ, prowadzący również zajęcia artystyczne w RCK.

Prace malarskie powstały w licencjackiej pracowni artystycznej Instytutu Sztuki PWSZ w Raciborzu pod kierunkiem prof. Kazimierza Cieślika. Ich autorami są: Adam Kała, Iwona Kozioł, Karolina Lewosz, Alicja Nowrot, Roksana Oleś, Michalina Prus, Wiesława
Sobczak-Skaba, Dorota Weihser i Aneta Zwolińska. Zaś prace dyplomowe z zakresu fotografii i projektowania graficznego autorstwa: Patrycji Cichy, Katarzyny Czaplickiej, Katarzyny Flach i Jakuba Krzyżeka powstały pod kierunkiem prof. Aleksandra Ostrowskiego.

Prace Anety Zwolińskiej, cykl o raperach w duchu pop-art, mocno zwracał uwagę. – Charakteryzują się mocnymi kolorami. Do każdego z obrazów użyłam tekstu z ich utworów, najbardziej charakterystycznego dla każdego z nich – opowiada o swoich pracach, które jak pozostałych koleżanek i kolegów zostały ocenione we wtorek i środę na raciborskiej uczelni. Anety na "5-tkę".

"Myślenie" to tytuł cyklu prac Jakuba Krzyżeka. Powstały techniką grafiki komputerowej. – Chcę dać każdemu możliwość własnej interpretacji – mówił.

Prace Adama Kały w technice olejnej, malowane na płótnie, przedstawiają światło i efekty jakie wywołuje. – Planuję zająć się produkcją witraży, a studia były jednym z etapów, które pozwolą mi na realizację planów – zdradził autor.

Każdy z autorów podczas wernisażu z rąk dyrektor RCK Janiny Wystub otrzymał pamiątkową publikację. – Życzę wam spełnienia wszystkich zamierzeń – mówiła dyrektor Wystub, gratulując autorom wspaniałych prac.

Wystawę prac w Galerii Sztuki Współczesnej na I piętrze Raciborskiego Centrum Kultury można oglądać do końca sierpnia.

 

 

publ. /ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here