Spotkania z pasjami Danuty Płatek

0

Mistrzyni fryzjerstwa, która będzie gościła w raciborskiej Bibliotece od lat tworzy dzieła sztuki na głowach swoich klientów.

W czwartek, 17 lipca o godz. 11.00 w Wypożyczalni Głównej MiPBP w Raciborzu oraz w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej na Rynku odbędzie się spotkanie on-linie pod hasłem "spotkanie z pasjami", którego gościem będzie Danuta Płatek.

- reklama -

Danuta Płatek jest prawdziwą artystką. Nie maluje jednak obrazów, ani nie gra na pianinie. To mistrzyni fryzjerstwa, która od ponad pół wieku tworzy dzieła sztuki na głowach swoich klientów.

Urodziła się w grudniu 1939 roku na Podkarpaciu. Choć Pani Danuta marzyła w dzieciństwie o pracy w zawodzie nauczycielki, to rodzice, którzy dostrzegli w niej artystyczne zdolności wysłali córkę na praktyki czeladnicze do zakładu fryzjerskiego w miejscowości oddalonej od miejsca zamieszkania Pani Danuty o 3 kilometry… I choć mała Danusia przepłakała wtedy trzy noce, dzisiaj może być wdzięczna losowi.

Artystka jest absolutną perfekcjonistką, tworzy własny, niepowtarzalny styl. Dba o najdrobniejszy szczegół tworzonych przez siebie fryzjerskich  "dzieł". Jak sama podkreśla – przez 60 lat pracy w zawodzie miała tylko jedną niezadowoloną klientkę. Życzenia klientek zaczęły być jednak dla wypełnionej kreatywnością fryzjerki nieco nużące, a styl Bardotki czy Saganki kopiowany wielokrotnie na głowach klientek nie był wystarczającym wyzwaniem dla Pani Danuty. Doskonałym sposobem na sprawdzenie siebie i podnoszenie swoich umiejętności były warsztaty i konkursy krajowe, miejskie i wojewódzkie dla najzdolniejszych fryzjerów. W efekcie Pani Danuta zdobywa kolejne dyplomy i tytuły. Swój niepowtarzalny styl, widowiskowe fryzury i zamiłowanie do różnego rodzaju splotów Pani Płatek fotografuje od lat. Swoimi niezwykłymi umiejętnościami chętnie dzieli się w weekendy z kandydatami do zawodu, gdyż posiada dyplom międzynarodowego instruktora. Choć od 10 lat przebywa na ,,emeryturze” to bynajmniej, nie myśli o zakończeniu kariery zawodowej!

 

 

/a/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here