Straż Graniczna gościła dzieci z Mołdawii

0

Grupa dzieci, potomków Polaków przybyłych na tereny dzisiejszej Republiki Mołdawii, spędziła w ojczyźnie swych przodków niezapomniane chwile.

 

- reklama -

 

 

Zorganizowana w dniach 7-13 lipca wizyta, wywarła ogromne wrażenie na młodych uczestnikach. Patronat nad przedsięwzięciem objął Komendant Główny Straży Granicznej, a sam pobyt został zorganizowany przez Śląsko-Małopolski Oddział SG w Raciborzu, Karpacki Ośrodek Wsparcia SG w Nowym Sączu przy współudziale Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu oraz Niezależnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG.

Dzieci wraz z opiekunami przebywały w pokojach gościnnych na Placówce Straży Granicznej w Zakopanem, skąd każdego ranka wyruszały na całodniowe wycieczki. Wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch, wizyta na Morskim Oku, spływ Dunajcem czy  całodniowy pobyt w bukowiańskich termach, to jedynie część atrakcji, jakie zapewnili dzieciom organizatorzy przyjazdu. Pobyt wzbogaciły wycieczki do Kopalni Soli w Bochni, Miasteczka Westernowego „Twinpigs” w Żorach oraz przejażdżka zabytkową kolejką wąskotorową w Rudach.

Uczestnicy wakacyjnego wypoczynku mieli też okazję do spotkania z Komendantem Śląsko-Małopolskiego Oddziału SG płk. Jackiem Gartmanem oraz Zastępcą Komendanta Karpackiego Ośrodka Wsparcia SG ppłk. SG Renatą Obrzut.

Dzięki wsparciu, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Prezydenta IPA Polska, władz samorządowych, instytucji  i osób prywatnych, zaproszeni goście poczuli się u nas w kraju jak we własnym domu. Wyjeżdżając do Mołdawii, mieli nadzieję, że wrócą tu w przyszłym roku.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here