Mażoretki z Zawady Ks. na festiwalu w Bułgarii

1

Zespół Arabeska po raz trzeci wziął udział w festiwalu Balkan Folk Fest.

 

- reklama -

 

 

Tuż po odebraniu świadectw szkolnych zespół "Arabeska" z Zawady Książęcej wyjechał na 8 edycję Festiwalu "Balkan Folk Fest 2014" do Bułgarii. Festiwal ten jest jednym z największych festiwali w Europie. W poprzedniej edycji uczestniczyło w nim 210 zespołów z 10 krajów z tancerzami w wieku od 3 do 87 lat.

W Festiwalu biorą udział zespoły taneczne, orkiestry oraz chóry. Koncerty odbywają się w godzinach wieczornych na otwartych nagłośnionych scenach, odbywają się też przemarsze przez miasteczko.

Zespół "Arabeska" w festiwalu wziął udział już po raz trzeci. – Tancerze chętnie tam wracają bo okolice są piękne, morze ciepłe i czyste. Po bardzo pracowitym sezonie był to zasłużony odpoczynek, oczywiście koncerty też były, ale ważna była również ciepła woda oraz duża dawka słońca. Urozmaiceniem były wieczorne dyskoteki z innymi uczestnikami Festiwalu oraz zwiedzanie Sozopolu – relacjonują uczestnicy.

Już w sierpniu mażoretki czekają kolejne zmagania – w dniach 27-29 sierpnia wezmą udział w Mistrzostwach Świata Mażoretek w Pradze.

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here