Biblioteka w Nędzy podsumowała wakacyjne zajęcia

1

"Pomysły mamy na dobre zabawy" – pod takim hasłem odbywały się w bibliotece w Nędzy zajęcia plastyczne.

– Odbywaliśmy dalekie podróże zostając na miejscu – uśmiecha się dyrektor biblioteki Iwona Czorny. Zajęcia w bibliotece trwały od początku wakacji. W ich czasie dzieci wyruszały nad morze, w góry, na plażę a nawet na dzikie safari – dzięki kreatywnym i ciekawym zajęciom uczestnicy odbywali dalekie wakacyjne podróże!

- reklama -

– To były takie wirtualne podróże w kraju i za granicą – uśmiecha się Iwona Czorny, dyrektor GBP w Nędzy. – Zajęcia na pewno pobudzały wyobraźnię dzieci, dały możliwość sprawdzenia się w różnych technikach plastycznych, wypróbowania czegoś nowego. Ale przede wszystkim chodziło o to, by dzieci po prostu przyjemnie spędziły czas, tym bardziej, że nie wszyscy mają możliwość spędzić wakacje poza domem – dodaje dyrektor.

 

 

– Było bardzo fajnie – podkreślają Hania i Adaś. Oboje lat 5. 12-letnia Ismena – Tutaj zawsze można liczyć na dobrą zabawę – mówi. – Fajnie, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki, ale też można się zabawić – mówi.

Każdego dnia do biblioteki przychodziła około dwudziestka dzieci – od 4 do 13 lat. Wczoraj akcję podsumowano. Impreza odbyła się we współpracy z Fundacją Orange oraz Fundacją Dzieci Niczyje, a także portalem sieciaki.pl.

– Dzieci będą mogły sobie przypomnieć co przez ostatnie tygodnie udało nam się stworzyć. A poza tym, będziemy mówić o bezpieczeństwie w internecie. To bardzo ważny problem, szczególnie, że w czasie wakacji młodzież korzysta z Sieci jeszcze częściej – dodaje dyrektor biblioteki. Dla wszystkich dzieci biblioteka przygotowała dyplomy, nagrody i upominki.

 

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wakacje nawet nie są na półmetku, a biblioteka już podsumowuje akcje wakacyjne? Nie za wcześnie na to? Co mają te dzieci robić przez następny miesiąć jeśli atrakcje już teraz się dla nich skończyły?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here