Policjanci po raz pierwszy świętowali poza Raciborzem

6

– Aby policyjny mundur otoczony był społecznym szacunkiem – tego życzyli sobie policjanci z okazji swojego święta.

24 lipca obchodzić będziemy 95-lecie powstania Polskiej Policji. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowano powiatowe Święto Policji. – Wasza praca jest bardzo ważna, bo od niej zależy bezpieczeństwo mieszkańców. Wasz trud i oddanie są godne największego szacunku – zwrócił się do swoich podwładnych komendant KPP w Raciborzu, Paweł Zając. – Życzę wam i sobie, aby policyjny mundur otoczony był społecznym szacunkiem – dodał.

- reklama -

W uroczystości, która pierwszy raz w historii odbyła się poza Raciborzem, udział wzięli policjanci, pracownicy cywilni komendy, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele władz samorządowych oraz zastępca Śląskiego Komendanta Policji, Piotr Kucia. Wszyscy życzyli naszym funkcjonariuszom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz bezpiecznej służby. Pretekstem do organizacji tegorocznego Święta Policji był remont komisariatu w Kuźni Raciborskiej. – Na Śląsku mamy 96 komisariaty policji. Dwa z nich są obecnie remontowane. Są to tutejszy komisariat w Kuźni oraz ten, znajdujący się w Krzyżanowicach. Oprócz tego dwa lata temu oddaliśmy do użytku nowo wybudowaną komendę w Raciborzu – mówił Piotr Kucia.

 

 
 

Uroczystość była także okazją do wręczenia nominacji na wyższe stanowiska. Z terenu powiatu raciborskiego nominacje takie odebrało aż 83 funkcjonariuszy. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości policjanci oraz zaproszeni goście udali się do miejscowego komisariatu, aby zobaczyć dotychczasowe efekty remontu.

 

/Paulina Krupińska/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. kto zapłacił jak to my wszyscy czyli spoleczenstwo a po co ? by mogli sie napic i poszalec nie za swoje mysle ze obecny komendant z bylum nizele pochlali po oficjalnej gali obaj sa dobrze trunkowi 🙂

  2. nie mierze wszystkich jedna miara,ale na spoleczny szacunek dlugo im czekac jak co niekturzy ,,mlodzi' przeambitni funkcjonariusze … brak szacunku, oglady i odpowiedniej postawy policjanta, chociaz sluzbista ale powinien byc rowniez czlowiekiem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here