Nowy plac zabaw w Nędzy

1

Fundusze sołeckie stanowią ważne źródło edukacji dla obywateli. Uczą ich jak wiele można zrobić dla swojej okolicy biorąc sprawy w swoje ręce.

W Nędzy dzieci doczekały się nowego placu zabaw. Urządzenia te stanęły na terenie gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej. Pieniądze na ten cel pojawiły się z Funduszu Sołeckiego – kwota wyniosła 15 tysięcy złotych. Gmina zadbała o dostarczenie i montaż urządzeń, oraz ich wcześniejszy zakup i „papierologię”. Na teren ośrodka trafiły: ławeczki, huśtawki, bujak i wspinak. Oprócz tego plac został wysypany piaskiem. Postawiono również ogrodzenie.

- reklama -

 

 

 Taka zjeżdżalnia jest częścią placu, na który przeznaczono z funduszu sołeckiego dało 15 tysięcy złotych.

Nie jest to pierwsza tego typu inwestycja. Nędza sukcesywnie dba o rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej dla najmłodszych we wszystkich sołectwach. Tegorocznym przykładem jest sołectwo Łęg, gdzie rozbudowano plac zabaw przy tamtejszym przedszkolu. W tamtym przypadku zainwestowano 14 tyś. zł. Tuż obok piaskownicy pojawił się drewniany domek oraz bujany słonik. Co więcej, pomyślano również o rodzicach milusińskich. Co ostatni mogą przycupnąć na wygodnej ławie w cieniu i spokojnie odpocząć.

Korzystanie z funduszy sołeckich to bardzo demokratyczna instytucja. Sami mieszkańcy wybierają, na jaką inwestycję mają być przeznaczone ich pieniądze. Pieniądze te są następnie wyodrębniane w budżecie gminy. Wysokość funduszu sołeckiego jest uzależniona od liczby mieszkańców.

 

/l/ za UG Nędza

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here