Rafako sponsoruje utalentowanego polskiego boksera

0

Tomasz Jabłoński pokazał w WSB, że trzeba się z nim liczyć w bokserskim światku.

W stajni „Polskich Husarzy” sponsorowanej przez Rafako znajduje się jedna z nadziei polskiego boksu Tomasz Jabłoński. Tomek jest Gdańszczaninem i w tym roku poprowadzi kolegów z teamu do jak najlepszych lokat w rozrywkach World Series of Boxing. Przygodę z boksem zaczął w wieku 17 lat jeszcze jako zawodnik SAKO Gdańsk. Jednak na poważniejsze laury przyszło mu czekać do momentu, w którym znalazł się pod opiekuńczymi skrzydłami „Rafako Hussars Polska”. Dzisiaj jest czterokrotnym mistrzem Polski seniorów, przy czym raz zdobył mistrzostwo dwa razy z rzędu. Na swoim koncie ma również sukcesy w międzynarodowym turnieju im. Feliksa Sztamma. W 2010 roku sięgnął po brąz, a już dwa lata później na jego szyi zawisł srebrny krążek dla najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe. Jest uznawany za jednego z najlepszych techników w Polsce. Świadectwem tego jest tegoroczne wyróżnienie zawodnika w tej właśnie dziedzinie. Tomek będzie reprezentował barwy Husarii w kategorii 75 kg.

- reklama -

 

 Tomasz Jabłoński jest dwukrotnym mistrzem Polski seniorów w boksie amatorskim.

 

Nie oznacza to, że w karierze młodego pięściarza nie pojawiały się już schody. Niedawno bokserski światek w Polsce obiegła informacja o możliwym stosowaniu dopingu przez boksera. Jabłoński obronił swoje dobre imię samemu prosząc o badanie wariografem. Urządzenie wykazało, że Tomek mówił prawdę. Jednak wynik badania nie oznaczał końca kłopotów sportowca. Przeprowadzone testy świadczyć bowiem mogły o stosowaniu niedozwolonych substancji, albo o poważnej chorobie. Wykrycie śladów żeńskiego hormonu w organizmie boksera mogło sugerować nawet nowotwór. Wydaje się, że kłopoty zdrowotne pięściarz ma już za sobą. Sam mówi z dumą o poprzednim sezonie – osobiście sezon udało mi się skończyć z dodatnim bilansem i dobrą lokatą w rankingu indywidualnym, z czego jestem bardzo zadowolony.

 

Tomasz Jabłoński oprócz sportu poświęca się jeszcze jednej dziedzinie. Jest nią rodzina. Bokser ma 5 sióstr, które wspierają go przy każdej okazji.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here