
Samorządowcy ze starostwa udali się promować dziedzictwo Raciborszczyzny w partnerskim powiecie.
Powiat promuje Raciborszczyznę również poza granicami naszego kraju. Jedną z bardzo dobrych inicjatyw, którą podjął są dwudniowe targi promocyjne produktów regionalnych w partnerskim Elbe – Elster. Delegacja liczyła sobie 18 osób. Targi odbyły się w Doberlug Kirchhain w dniach 22 – 24 sierpnia. Towarzyszyły im występy artystów z bliźniaczych powiatów. Nasz powiat pochwalił się muzykami z grupy „Miraż”. Celem targów jest promowanie dziedzictwa kulturalno – kulinarnego regionów. Na trzech stoiskach zaprezentowały się produkty spożywcze, rękodzielnicze oraz wyroby pszczelarskie. Wśród produktów spożywczych, które pokazano w niemieckim mieście znalazły się m.in. słodycze i wyroby wędliniarskie (powszechna Spółdzielnia Spożywców w Raciborzu „Społem”). Wśród rękodzielnictwa brylowały wyroby Danieli Widoty z Kornowaca. Na targach zaprezentowały się również miody i wyroby pszczelarskie Konrada Hańczuka z Krzyżanowic i Łukasza Kleina z gminy Racibórz.
Targi odbyły się w ramach "Dni Powiatów Partnerskich"
/l/





![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)



![Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZDJĘCIA] Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/anita-kiderys-10.jpg)
![Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-nie-ogranicza.jpg)
![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzien-wody-biblioteka.jpg)
![Raciborska bohemistyka świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bohemistyka-filologia-czeska-ans-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)













Doberlug-Kirchhain – Kirchhain z podwójnym „h”. Tak trudno sprawdzić co się wypisuje?
PO niemiecku to niewart sprawdzac. Nie ma co promowac wroga.
A gdyby miał być z Krużewników,twoich rodzinnych stron?To trzeba by było poprawnie napisać???
Wycieczki za państwowe pieniądze. Co z tego mamy, jakie umowy wymiany towarów?