Władze województwa w obozie w Mauthausen

0

Marszałek Mirosław Sekuła, władze województwa i miasta Jastrzębie – Zdrój uczciły pamięć o Henryku Sławiku – człowieku, który uratował kilka tysięcy ludzi. Jako pierwsi pokazujemy wam obszerną relację fotograficzną.

Chcemy przypomnieć wszystkim – Polakom, Węgrom, Żydom – że wówczas żyli ludzie wielkiego formatu. Ludzie, którzy nie wahali się poświęcić swojego życia dla innych. I którzy nie wahali się położyć swojego życia również dla ojczyzny. Do takich ludzi należał również Henryk Sławik. Chciałbym przypomnieć, że ostatnie słowa tego wielkiego Polaka brzmiały „Niech żyje Polska”. Sylwetki takich ludzi powinny być drogowskazem. Mówi się, że kto ratuje jedno ludzkie istnienie, ratuje cały świat. Sławik uratował więc świat wielokrotnie. Te słowa wypowiedział w austriackim obozie koncentracyjnym w Mauthausen Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła.

- reklama -

 

 

 Mirosław Sekuła odwiedził obóz koncentracyjny w Mauthausen (zobacz obszerną relację fotograficzną)

 

 

Marszałek wraz z radnymi reprezentował województwo w obchodach roku Henryka Sławika w Austrii, w obozie koncentracyjnym w Mauthausen – Gusen. Delegacja przebywała w Austrii w dniach 22 -23 sierpnia. Marszałek spotkał się w trakcie wizyty z biegaczami z rodzinnego miasta patrioty Jastrzębia Zdroju. Ci ostatni, w biegu sztafetowym, pokonali ponad 460 kilometrów z Jastrzębia do miejsca Kaźni Henryka Sławika. Dziesiątka ludzi biegła dwa dni. W wyjeździe oprócz przedstawicieli samorządu wojewódzkiego uczestniczyli także włodarze miasta Jastrzębia – Zdroju oraz harcerze i polonia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here