
Policjanci w trakcie działań skontrolowali ponad 600 samochodów.
Zakończyła się już akcja „trzeźwe przewozy”. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim w zakresie poprawy bezpieczeństwa pasażerów pojazdów.
Akcja była prowadzona w dniu 26 sierpnia i jej bezpośrednim zadaniem było ujawnienie oraz wyeliminowanie z ruchu osób kierujących samochodami w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Badano wszelkie pojazdy komunikacji publicznej, busy, samochody osobowe. Kontrolowano również samochody nauki jazdy. Ogółem skontrolowano 633 samochody, w tym 203 busów, 57 autobusów, 102 ciężarówki, W trakcie kontroli ujawniony został jeden przypadek jazdy pod wpływem alkoholu.
/l/ za KPP




![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)


![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)
