Pod Arboretum zapachniało średniowieczem

5

Za nami pierwszy dzień VI Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. Wojowie po raz pierwszy obozowisko rozłożyli na polanie przy parkingu na Oborze [FOTORELACJA].

Pierwszego dnia odbyły się takie atrakcje jak manewry wojów, turniej łuczniczy, pokazy rzemieślnicze, turniej zapasów, szkoła walki dla dzieci. O oprawę muzyczną zadbały zespoły Sudarynja i Othalan. Punktem kulminacyjnym była bitwa.

- reklama -

 

 
 

 

 

O wyznaczonej porze drużyny zebrały się przy parkingu, zwartym szykiem przemaszerowały obok stawów na polanę przy Zaczarowanym Ogrodzie, gdzie stoczyły kilka potyczek.

 

 

 

W niedzielę drug dzień imprezy. Oto co zaplanowano:

 
12:00 – pokazy rzemieślnicze
12:00 – szkoła walki dla dzieci
13:00 – finały turnieju walk i turnieju łuczniczego
13:30 – bitwa wojów
14:30 – koncert zespołu Othalan
15:30 – średniowieczne gry i zabawy
16:00 – zakończenie Festiwalu

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Nie no, ci sami ludzie sie w to bawia, co jak bylam w liceum (a to bylo 10 lat temu). Nieogarnięci są ci fanatycy średniowiecza. A na zdjeciu matka ciąga swoje małe dziecko na bosaka po błocie – bardzo mądrze!

  2. W butach czy nie – ma na sobie szmatkę, a ciepło wcale nie było. Poza tym, ciaganie dziecka na festyn, gdzie jest kupa metalu, a połowa dzieci wymachuje mieczami, chyba nie jest najmądrzejsze.

  3. [quote]Nie no, ci sami ludzie sie w to bawia, co jak bylam w liceum (a to bylo 10 lat temu). Nieogarnięci są ci fanatycy średniowiecza. A na zdjeciu matka ciąga swoje małe dziecko na bosaka po błocie – bardzo mądrze![/quote]
    GDZIE BYLI RODZICE??

  4. Byłem na tym festynie! Coś wspaniałego i było GORĄCO… wspaniali ludzie z pasją… AHA – chyba nie wiesz, co to jest PASJA i chęć zarażania nią innych!
    „Uwielbiam” ludzi krytykujących innych, podczas gdy sami nic nie osięgnęli… zaproponuj coś innego, proszę. Może polubię.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here