Budowa ciągu pieszo – rowerowego na ul. Lwowskiej

1

Miasto zdecydowało się na rozpisanie przetargu na wykonanie ścieżki rowerowej. Ma ona się pojawić do 28 listopada.

Miasto inwestuje w dalszym ciągu w ścieżki rowerowe. Właśnie ogłoszony został przetarg na budowę ciągu rowerowo –pieszego na ulicy Lwowskiej. Odcinek I inwestycji ma przebiegać od ulicy Warszawskiej do ulicy Pracy. Z budową tego odcinka związane są również prace polegające na utwardzeniu ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Pracy.

- reklama -

 

Wybudowany ciąg pieszo – rowerowy ma spełniać standardy przewidziane dla drogi o klasie „D”, czyli drogi o najniższej klasie wśród dróg publicznych. Na drodze takiej dopuszcza się jedną prędkość w terenie zabudowanym – 30 km/h i dwie prędkości poza terenem zabudowanym – 30 km/h i 40 km/h. Długość drogi ma wynieść 155 metrów. Szerokość części rowerowej ma wynieść 3 metry. Szerokość części pieszej ma mieć charakter zmienny – ma kształtować się od 1,26 metra do 2,5 metra. Całkowita powierzchnia ścieżki to 1494,65 m2. W ramach prac ma zostać wykonane oznakowanie pasa drogowego oraz zabezpieczenie dojść do ogródków działkowych.

 

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 28 listopada. Termin składania ofert upływa 17 września.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Czy oni powariowali? Znowu zbudują ścieżkę rowerową szerszą od pasa ruchu? Jak tam mają zmieścić się samochody? Nie dziwota, że tyle wypadków jest z udziałem aut i rowerów, skoro auta nie mieszczą się na jezdni!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here