Z sukcesem w nowy rok. Grand Prix dla szkoły w Nędzy

0

Dzięki wygranej uczniowie odwiedzą Warszawę i będą mieli okazję wejść na teren Stadionu Narodowego.

Nowy rok szkolny rozpoczął się rewelacyjną wiadomością o przyznaniu zeszłorocznej klasie IIIa pani Sylwii Linek III miejsca i nagrody Grand Prix w programie "Zdrowo jem, więcej wiem!". W programie uczestniczą szkoły z całej Polski. W październiku uczniowie odwiedzą Warszawę i na Stadionie Narodowym wezmą udział w wielkim podsumowaniu edycji.

- reklama -

Nowy rok szkolny w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy rozpoczęło 440 uczniów, którzy będą się uczyć w 23 oddziałach. – Cieszymy się, że nie dotyka nas jakoś drastycznie powszechny problem niżu demograficznego – mówi Maria Czerwińska, dyrektor ZSG w Nędzy. Powstały dwie klasy pierwsze, zwyczajowe tyty otrzymało 35 dzieci. W tym roku będą cztery klasy gimnazjum liczące po około 20 uczniów. – Myślę, że to komfortowa liczba i dla nauczycieli, i dla młodzieży – mówi dyrektor Czerwińska.

Patrycja rozpoczęła właśnie klasę szóstą. – Nie obawiam się nowego roku. Nauczyciele są fajni, więc na pewno będzie dobrze – stwierdziła. Nicola rozpoczęła naukę w klasie piątej. – Na co czekam najbardziej? Na ciekawe lekcje! Trochę szkoda, że wakacje już minęły, ale trzeba się też uczyć – przyznaje dojrzale. Pan Stefan z Raciborza przyprowadził do szkoły w Nędzy swoje dwie wnuczki Olę i Kasię. – Towarzyszę im od pierwszej klasy, przywożę do szkoły i odwożę, ich rodzice pracują, a ja mam więcej czasu – mówi pan Stefan. – Dziewczynki z ochotą chodzą do szkoły, a to dowód na znakomitą pracę nauczycieli – dodał. Z kolei pierwszoklasiście Damiankowi z Zawady Książęcej towarzyszył wujek Marcin z Dziergowic. – Bez stresu, bez strachu, bo od dwóch miesięcy przygotowywaliśmy Damianka do szkoły. Jego dziadek jest nauczycielem, więc mały wie co go w szkole czeka – uśmiechał się pan Marcin. Danika i jej koleżanki dwie Natalie w tym roku rozpoczęły w Nędzy gimnazjum. – Gimnazjum to już nie przelewki, na pewno będzie o wiele więcej nauki, ale mamy nadzieję, że sobie poradzimy – stwierdziły dziewczyny.

 

 

Szkoła w Nędzy znana jest z udziału w wielu bardzo ciekawych i rozwijających projektach. W tym roku też ich nie zabraknie. – Zeszłoroczne sukcesy bardzo nas motywują i mobilizują, żeby próbować i się nie poddawać – zaznacza dyrektor szkoły. Nowy rok szkolny rozpoczął się rewelacyjną wiadomością o przyznaniu zeszłorocznej klasie IIIa pani Sylwii Linek III miejsca i nagrody Grand Prix w programie "Zdrowo jem, więcej wiem!". W programie uczestniczą szkoły z całej Polski. W październiku uczniowie z Nędzy po raz kolejny odwiedzą Warszawę i na Stadionie Narodowym wezmą udział w wielkim podsumowaniu edycji. Dzieci będą miały też okazję wystąpić w stolicy ze specjalnie napisanym na potrzeby projektu przedstawieniu pt. "Alicja w krainie witamin".

 

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here