Sierpień rekordowym miesiącem dla H2Ostróg

4

Blisko 31 tys. osób odwiedziło w sierpniu raciborski aquapark. Niektórzy przyjechali kąpać się aż z Mongolii!

 

- reklama -

Wakacje dla raciborskiego aquaparku H2Ostróg były bardzo udane. W sierpniu padł kolejny rekord frekwencji, pływalnię odwiedziło 30 908 osób. Wśród użytkowników byli goście z całej Polski, Czech, Niemiec, Białorusi, a także Mongolii, na których obiekt zrobił ogromne wrażenie. Wielu z nich zapowiedziało kolejną wizytę. 

 

Mimo wielu upalnych dni podczas tegorocznych wakacji w aquaparku wciąż ustawiały się kolejki. W sierpniu zanotowano kolejny rekord frekwencji, bowiem pływalnię odwiedziło aż 30 980 osób. – Jesteśmy tym pozytywnie zaskoczeni. Nie spodziewaliśmy się takich tłumów, zwłaszcza w miesiącu, w którym dużo osób przebywa na urlopie, albo jeździ chłodzić się na odkrytych basenach – przyznaje Krzysztof Borkowski, zarządzający aquaparkiem H2Ostróg.

 

Z atrakcji raciborskiego obiektu przyjeżdżali korzystać  użytkownicy z sąsiednich miejscowości, ale byli również goście z zagranicy, m.in. Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Niemiec oraz Czech. – Odwiedziła nas również reprezentacja kobiet w zapasach z Mongolii. Goście byli pod wrażeniem obiektu – mówi Krzysztof Borkowski. 

 

Najgorętszym dniem lata dla aquaparku był 9 lipca, kiedy to basen odwiedziło aż 1263 osoby. Natomiast w kolejnym miesiącu najwięcej osób (1227), odwiedziło obiekt 11 sierpnia.  – Przychodzi do nas dużo seniorów po 60 roku życia. W miesiącu jest ich około tysiąc. Wśród nich jest wielu stałych użytkowników, którzy odwiedzają pływalnię codziennie. To dla nas kolejny dowód, że stworzyliśmy miejsce, gdzie każdy odnajduje coś dla siebie – mówi Jerzy Kwaśny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

 

Dzięki tak dużej frekwencji, co za tym idzie, wpływom do miejskiej kasy, pojawiła się możliwość unowocześnienia strefy rekreacyjnej wokół aquaparku. – Wyremontujemy i zmodernizujemy kręgielnię. W Fit Parku staną trzy nowe urządzenia do ćwiczeń, chcemy rozbudować nieco plac zabaw dla dzieci oraz odnowić Skate Park i doposażyć go w nowe urządzenie. Zostanie również przebudowany jeden kort tenisowy, w zakres prac wejdzie wykonanie sztucznej nawierzchni oraz oświetlenia – wylicza Jerzy Kwaśny.

 

W samym aquaparku sukcesywnie powstają nowe atrakcje. – Przez wakacje doposażyliśmy obiekt w  wodne zabawki, staramy się poszerzać ofertę o kolejne atrakcje, m.in. naukę pływania, zajęcia z animatorem, lekcje nurkowania. Z czasem będzie ich na pewno zdecydowanie więcej – zapowiada K. Borkowski.

 

publ. /ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Bo było za zimno na oborę – dlatego padł rekord w h2o, a z tymi gośćmi z zagranicy, to rzeczywiście nie ma sie co cieszyc, bo to znaczy, ze turysci, ktorzy przyjezdzają do miasta już naprawdę nie mają nic innego do zwiedzania czy do roboty.

  2. Bez przesady!Byli akurat w raciborzu to przyszli ale na pewno nie specjalnie po to przyjechali z Mongolii!

    Bez przesady.Redaktorzy to morze nie orły intelektu, ale na pewno nie są debilami. Myślisz, że pomyśleli, że ktoś specjalnie do Aquaparku z Mongolii przyjechał?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here