Rusza powakacyjna działalność klubu młodzieżowego

"Strefa to nie tylko miejsce, to styl życia"

.. tak twierdzą mieszkańcy okolicznych osiedli pytani o działający przy ul. Żółkiewskiego 22 Klub dla Młodzieży "Strefa". Młode dziennikarki z klubowego kółka dziennikarskiego, z mikrofonem w ręce postanowiły wypytać mieszkańców czy i co o klubie wiedzą. Okazało się, że wiedzą niemało i cenią jego działalność. 

- reklama -

Wakacje minęły, w klubie rusza nowy sezon. Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" prowadzące "Strefę" zachęca do odwiedzin i ogłasza nabór na zajęcia. – Ruszamy z nową energią – mówi Tomasz Cofała, kierownik klubu. Co bardzo ważne – wszystkie zajęcia są
bezpłatne!

Oferta jest bardzo bogata – młodzież ma do wyboru zajęcia m.in. taneczne (hip-hop czy break dance), techniczne, dziennikarskie, czy plastyczne. Poza tym młodzi maja na miejscu do dyspozycji billard, piłkarzyki, stół do ping-ponga, playstation, różnego rodzaju modele samochodów i samolotów na sterowanie, paintball, kawiarenkę internetową, siłownię, rowery, rolki, nie wspominając o grach planszowych i bogato wyposażonej biblioteczce.

"Strefowicze" spędzają też wolny czas w plenerze, na wycieczkach rowerowych, wypadach na paintball, czy dalszych wyprawach – w lipcu stowarzyszenie zabrało młodzież w góry, do Zakopanego. W "Strefie" młodzież pod okiem wychowawców może też odrobić lekcje i podciągnąć się w nauce z pomocą korepetytorów.

 

 

 W "Strefie" można uczyć się np. tańca nowoczesnego

 

Kółko dziennikarskie po wakacjach już zdążyło się rozruszać. Młode dziennikarki chwyciły za mikrofon i postanowiły sprawdzić podczas sondy ulicznej czy mieszkańcy okolicznych osiedli "Strefę" kojarzą, jeśli tak – to z czym? I… częstowały czekoladkami.

Pani Barbara zna "Strefę" bardzo dobrze. – Syn tam zagląda – mówi. – Oby jak najwięcej takich miejsc – dodaje. Pan Mateusz klub zna jeszcze "ze swoich czasów". – Młodzież ma tam co robić, nie musi się tłuc po osiedlach – przyznaje. Pani Irmina działalność klubu bardzo sobie chwali. – Muszę przyznać, że miałam z synem małe kłopoty, ale któregoś dnia, chyba przez przypadek trafił do "Strefy". Wiele się zmieniło. Zaczął interesować się tańcem, mocno się zaangażował. Dlatego twierdzę, że to nie tylko fajne miejsce, ale w ogóle styl życia – mówi.

Udział w zajęciach, wycieczkach jest absolutnie bezpłatny. O szczegóły można pytać w Klubie "Strefa" osobiście, telefonicznie: (32) 419 92 91, 502 – 089 – 680, bądź mailowo: [email protected] Dostępna jest też strona
www.pomocnadlon.raciborz.com.pl.

"Działalność "Strefy" jest dofinansowana przez Miasto Racibórz, Fundację "Wspólna droga" oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach oraz ze środków pochodzących z 1 procenta podatku."

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here