Spotkanie z prezydentem w Ocicach

0

Prezydent Mirosław Lenk spotkał się z mieszkańcami osiedla Ocice, żeby przybliżyć zamierzenia Urzędu Miasta względem tej części Raciborza.

Prezydent Mirosław Lenk odbywa w dalszym ciągu swój coroczny „tour” po dzielnicach Raciborza. Prezydent wskazuje na dokonania, nieciągnięcia oraz kierunki przyszłego działania. 15 września szef magistratu zawitał w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Ocicach. Leitmotivem spotkania były inwestycje – te zrealizowane i te niezrealizowane, a potrzebne mieszkańcom. Mirosław Lenk mówił przede wszystkim o propozycjach miasta na lata 2015-2016. Propozycje to m.in. budowa chodnika przy ul. Opawskiej z odwodnieniem, przebudowa ul. Ocickiej, przebudowa ul. Koszalińskiej. W trakcie dyskusji mieszkańcy i prezydent doszli do wspólnego wniosku, że trzeba chwilowo odroczyć remont chodnika przy ul. Opawskiej, bo priorytet ma remont ul. Osiedleńczej.

- reklama -

 

 

 Prezydent w trakcie wizyty w Ocicach wysłuchał próśb i uwag mieszkańców.

 

W czasie spotkania mieszkańcy zgłaszali szereg uwag dotyczących ich życia codziennego, na które może zareagować samorząd. Dla niektórych taką sprawą był problem zalewania piwnic podczas opadów. Według mieszkańców Ocic kanały są zamulone, co w konsekwencji przekłada się na ustawiczne zalewanie mieszkańców ul. Dolnej. Prezydent obiecał, że w tej sprawie skontaktuje się z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji i zorganizuje z nimi spotkanie. Dla mieszkańców ul. Osiedleńczej potężnym problemem stały się natomiast tiry, które nie dość, że masakrują drogi, to w dodatku wywołują olbrzymi hałas. Mieszkańcy wskazują ponadto, że ich domostwa są narażone na groźne wstrząsy w wyniku wielokrotnego przejazdu ciężkich samochodów. Jedna z mieszkanek ulicy Górnej apelowała natomiast o rozważną jazdę, ponieważ sytuacja na tej drodze robi się coraz bardziej niebezpieczna. Według niej rozwiązaniem problemu byłoby stworzenie jeszcze jednego przejścia dla pieszych.

 

W trakcie spotkania prezydent pochwalił się inwestycjami realizowanymi w dzielnicy. Do udanych operacji w tym zakresie Mirosław Lenk zaliczył np. remont sięgaczy przy ul. Szczecińskiej o powierzchni 350 m2, częściową przebudowę ulicy Koszalińskiej, częściową przebudowę ul. Górnej, remonty nawierzchni ul. Czeskiej, Bułgarskiej i Słowackiej, remont szkoły podstawowej nr 7, remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

 

/l/ za UMR

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here