Prezydent Lenk odwiedził Miedonię

9

Remonty dróg, rozkład jazdy autobusów i siłownia na wolnym powietrzu były tematami rozmów mieszkańców dzielnicy z prezydentem miasta.

W ramach corocznego cyklu spotkań z mieszkańcami miasta prezydent Mirosław Lenk spotkał się wczoraj  (16 września) z mieszkańcami Miedoni. Magistrat pochwalił się, że na finiszu są już prace remontowe na ul. Miodowej oraz Porzeczkowej (zakończenie remontu planuje się na połowę listopada). Tę inwestycję za 150 tys. zł realizuje konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz Bruki Trawiński.

- reklama -

 

Prezydent poinformował, że OSP w tej części miasta otrzyma używany wóz strażacki. Do tej pory auto służyło Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Strażacy – ochotnicy dostaną również sprzęt potrzebny w ich pracy. Środki zewnętrzne pozwoliły bowiem zakupić dla nich zestaw ratownictwa medycznego, aparaty powietrzno – nadciśnieniowe, piłę oraz pilarki spalinowe do drewna.

 

Mieszkańcy dopytywali Mirosława Lenka, dlaczego w trakcie przebudowy drogi 3500 S (łączącej DK 45 z DW 421) nie uwzględniono również budowy kanalizacji. Prezydent wyjaśnił, że inwestycja ta realizowana jest przez powiat. Starostwo realizuje to zadanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Miasto natomiast udzieliło starostwu pomocy w wysokości 750 tys. zł., dzięki której ma zostać wykonana m.in. podbudowa i nawierzchnia drogi, odwodnienie, krawężniki, oznakowanie. W trakcie spotkania prezydent obiecał, że postara się mediować w sprawie drogi i zorganizować spotkanie z przedstawicielami starostwa.

 

 

 Prezydent Mirosław Lenk obiecał, że w dzielnicy powstanie siłownia na wolnym powietrzu. 

 

W trakcie spotkania padła także deklaracja, że zmiany w rozkładzie kursowania autobusów linii nr 2 i 3, zostaną anulowane. Według mieszkańców nowy kształt rozkładu nie do końca się sprawdził. Mieszkańcy Miedoni usłyszeli także, że miasto ma zamiar przeznaczyć 20 tys. zł. na zamontowanie dodatkowych urządzeń na placu zabaw w dzielnicy oraz wykonanie małej siłowni na wolnym powietrzu. Prezydent po uzgodnieniach ze zgromadzonymi zapewnił również, że w latach 2015 – 2016 zostanie przeprowadzony remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych (w tym ul. Kwiatowej – bocznej oraz Sempołowskiej).

 

/l/ za UMR

- reklama -

9 KOMENTARZE

 1. Przypomnę Jego słowa cyt. …..obietnice przedwyborcze to tylko ……obietnice …..koniec cytatu! Nie wierzcie mu w to co mówi, chyba że złoży to na …..piśmie przed notariuszem.
  Już raz na plakacie wyborczym napisał był …. Z tego możecie mnie rozliczyć ! I co ano jedno wielkie łajno wybrcze!
  Po 8 -miu latach może pochwalić się tylko aqaparkiem – koniec , kropka ! To za mało , jak na pensję jako pobiera – najdroższy Prezyden t na Śląsku w tej klasie 13 515 ….zł. pomnóżcie to przez okres zasiadania na tym krzesle, skórka nie warta za wyprawkę!

 2. Dlaczego Prezydent w swoich wojażach po dzielnicach omija Proszowiec? to też ważna rolniczo-ogrodnicza dzielnica.
  Spotkanie mogło by się odbyć w niedzielę w salce parafialnej albo w szkole przy ul. Kozielskiej. Wtedy ludzie by przyszli.
  Czekam na odpowiedź tu na portalu. Ma Pan swojego rzecznika prasowego, więc niech śledzi komentarze na portalach
  i te rzeczowe Panu przekazuje.

 3. Czy na Miedoni prezydent miasta też mówił że jest zagrożenie powodziowe tak jak mówił w zeszłym roku w mieście że jest zagrożenie powodziowe odnośnie planów wycinki ponad 600 drzew z nad Odry które jakoby stanowiły zagrożenie powodziowe?Tak prezydent tłumaczył motywy RZGW że się zwróciło o wycinkę tych drzew z powodów że one stanowią zagrożenie powodziowe.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here