„Strefa” zaprezentowała się w Auchan

0

W akcji centrum Auchan wzięli udział wychowawcy "Strefy", wolontariusze oraz sami podopieczni, dzieci i młodzież korzystający na co dzień z oferty klubu.

 

- reklama -

 

 

Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", które prowadzi przy ul. Żółkiewskiego 22 Klub dla Młodzieży "Strefa" oraz Placówkę Wsparcia Dziennego, wzięło udział w akcji zorganizowanej na terenie centrum handlowego Auchan, w której organizacje zajmujące się zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży, mogły zaprezentować swoją działalność.

W akcji centrum Auchan wzięli udział wychowawcy "Strefy", wolontariusze oraz sami podopieczni, dzieci i młodzież korzystający na co dzień z oferty klubu. Wolontariuszka Dominika Kostuń trafiła do "Strefy" po opowieściach koleżanki Magdy pracującej z dziećmi w klubie już od wielu lat. – Chciałam jakoś odpowiednio spożytkować swój wolny czas. A że studiowałam pedagogikę, działalność klubu zainteresowała mnie tym bardziej – mówi. – Myślę, że "Strefa" jest takim drugim domem i co ciekawe, nie tylko dla dzieciaków, ale też dla nas, wolontariuszy i wychowawców – dodaje.

"Strefowicze" chętnie wzięli udział w akcji, bo jak podkreśla kierownik klubu Tomasz Cofała, o swojej działalności należy przypominać regularnie. – Wszyscy odwiedzający centrum handlowe mogli zapoznać się z naszą ofertą, jak na co dzień wygląda nasza działalność, dlaczego warto do nas zaglądać – mówi kierownik klubu. "Strefa" wystąpiła z pokazami tanecznymi, były zajęcia plastyczne i techniczne, zaprezentował się także odnoszący spore sukcesy a działający własnie pod egidą "Pomocnej Dłoni" chór Bel Canto pod kierownictwem Marcelego Reszki.

Tomasz Lewandowski bywający w "Strefie" od niedawna jest przekonany, że tego typu akcje jak ta w Auchan są cennymi inicjatywami. – Bo pewnie wciąż wiele osób nie ma pojęcia o możliwościach jakie proponują raciborskie organizacje. A takie akcje pozwalają w jednym miejscu, o jednej porze wszystko skumulować i zaprezentować szerszemu gronu – twierdzi.

W każdej chwili można przyjść do "Strefy", zapisać się na konkretne zajęcia. Udział w zajęciach, wycieczkach jest absolutnie bezpłatny. O szczegóły można pytać w Klubie "Strefa" osobiście, telefonicznie: (32) 419 92 91, 502 – 089 – 680, bądź mailowo: [email protected] Dostępna jest też strona  www.pomocnadlon.raciborz.com.pl.

Działalność klubu finansowana jest przez Miasto Racibórz, Fundację "Współna Droga" oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach.

Klub dla Młodzieży "Strefa"

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here