Ewa Bugdoł czwarta w Chinach

0

W niedzielę, 21 września, w malowniczym miasteczku Weihai w Chinach odbyły się Mistrzostwa Świata w triathlonie.

Polskę na Mistrzostwach Świata w triathlonie reprezentowała Ewa Bugdoł, której udało się zdobyć czwarte miejsce na dystansie długim.  Ewa Bugdoł, utalentowana triathlonistka z Rud nieopodal Raciborza, w tym sezonie idzie jak burza. Parę miesięcy temu sięgnęła po piąte Mistrzostwo Polski, po drodze zdobyła kilka złotych krążków w innych zawodach, wczoraj (21 września) startowała w Mistrzostwach Świata w Chinach. Mimo ogromnej konkurencji Ewie udało się zdobyć czwarte miejsce. Zawody odbyły się w chińskim miasteczku Weihai, tym samym, w którym triathlonistka w ubiegłym roku wywalczyła Puchar Świata.

- reklama -

W Mistrzostwach Świata Ewa Bugdoł startowała po raz czwarty.  – Dwa lata temu wywalczyłam szóste miejsce, był to mój najlepszy wynik, aż do wczoraj. Wiem, że zawsze może być lepiej, ale czwarta lokata też mnie satysfakcjonuje, a zarazem mobilizuje do dalszej pracy – przyznaje Ewa Bugdoł.
 
Coraz lepsze wyniki, jakie w ostatnim czasie osiąga triathlonistka zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, nowemu trenerowi Grzegorzowi Zgliczyńskiemu oraz firmie RAFAKO S.A. Jak podkreśla zawodniczka, bez wsparcia finansowego sponsora nie mogłaby startować w zawodach i odnosić sukcesy.

 

 

 

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here