Rozpoczęła się modernizacja zbiornika wody w Nędzy

0

Zbiornik wody pitnej wymagał pilnego remontu. Pomógł WFOŚiGW w Katowicach.
Nędza potrzebuje wyremontować zbiornik wody pitnej. Prezes Przedsiębiorstwa Kanalizacyjnego Marek Niewrzoł tłumaczy, że: – Inwestycja jest potrzebna, by utrzymać wysokie standardy wody. Nie oznacza to jednak, że do tej pory była złej jakości –

Na chwilę obecną prowadzone są prace związane z izolacją zbiornika. – Przeprowadziliśmy kontrolę zbiornika i potwierdziło się, że jego stan techniczny wymagał już podjęcia działań. Ma to oczywiście wpływ na jakość wody – wyjaśnia Niewrzoł. – Remont jest formą zabezpieczenia na przyszłość. Lepiej wyprzedzać pewne fakty, niż dać się zaskoczyć pogorszeniem jakości produktu – tłumaczył.

- reklama -

Woda płynąca z kranów mieszkańców Nędzy pochodzi z pięciu ujęć. Prezes przedsiębiorstwa kanalizacyjnego uważa: –  Woda jest dobrej jakości. Należy do wód miękkich. Konsumenci ją sobie chwalą. Modernizacja zbiornika ma potrwać do maja przyszłego roku. Koszt inwestycji wynosi 240 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w postaci preferencyjnej pożyczki.

 
Prace w zbiorniku to tylko jedna z kilku inwestycji, które Przedsiębiorstwo Komunalne wpisało do "Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji urządzeń wodociągowych na lata 2014-2017". W tym miesiącu zakończono rozbudowę hali garażowo-magazynowej wraz z zagospodarowaniem terenu. Kolejne zadanie będzie realizowane przez kilka lat i ma polegać na termomodernizacji stacji uzdatniania wody. Środki będą pochodzić ze środków własnych przedsiębiorstwa kanalizacyjnego, ale firma będzie się starać o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Termomodernizacja wymuszona jest koniecznością dbałości o środowisko i oszczędnością funduszy – ocieplony budynek zużywa mniej energii, więc koszty ogrzewania są o wiele niższe.

 

/l/ za Gminą Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here