Wernisaż czeskich artystów Bibliotece

0

Pavel Melecki oraz Libor Hřivnáč zaprezentują swoje dzieła podczas wernisażu pod nazwą "Opawa na kliszy i w rzeźbie".

W piątek, 3 października o godz. 18.00 w Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu odbędzie się wernisaż Pavla Meleckiego oraz Libora Hřivnáča pod nazwą "Opawa na kliszy i w rzeźbie".

- reklama -

Obaj artyści urodzili się na Opawskim Śląsku i z tym regionem związana jest ich twórczość. Połączyła ich wspólna pasja do fotografowania, choć każdy z nich ceni sobie także inne dziedziny sztuki. Wystawa, którą będą Państwo mieli okazję podziwiać w bibliotecznej Galerii Gawra, będzie połączeniem fotografii Pavla Meleckiego, które pokazują piękno przyrody Ziemi Opawskiej oraz rzeźb Libora Hřivnáča.

Dla Pavla Meleckiego fotografia stała się pasją już w wieku szkolnym. Ogromna pracowitość oraz szczególny zmysł do wyłapywania szczegółów i ciekawych zjawisk sprawiły, że świat w końcu o nim usłyszał. Swoją pierwszą wystawę miał w 2013 roku, w Sali wystawowej Klasztoru Franciszkanów (Minorytów) w Opawie. To wtedy właśnie wzbudził zainteresowanie zarówno w fotografujących amatorach, jak i zawodowcach z branży, którzy wysoko ocenili jego twórczość. Sukcesem dla autora zakończyło się także wystawienia prac w saloniku Śląskiego Teatru w Opawie.

Po kilku miesiącach ciszy, spowodowanej pracą nad nowymi fotografiami, raciborska publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję podziwiać prace autora poznając przy tym niezwykłe piękno przyrody Ziemi Opawskiej.

Libor Hřivnáč to prawdziwy człowiek renesansu. Podobnie jak Pavel Melecki, od młodych lat fotografuje, rzeźbi, zbiera kamienie, studiuje historię, pisze wiersze, uczy się kamieniarstwa, a nade wszystko poszukuje swojego miejsca na ziemi. Rzeźbiąc odnajduje formy, a fotografując goni za światłem. Poezję zaś, traktuje jak środek do wyrażania samego siebie. Wystawa jego prac w Raciborzu będzie dopełnieniem fotografii Pavla Meleckiego.

 

/publ. a/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here