Agnieszka Wasilewska – Semail o nowej strategii Rafako

1

Nowa pani prezes stawia przed firmą nowe cele.

 W wywiadzie dla portalu Wirtualny Nowy Przemysł prezes Agnieszka Wasilewska – Semail stwierdziła, że Rafako jest w trakcie budowania nowej strategii firmy. Akcjonariusze i opinia publiczna mają poznać jej kształt pod koniec października. Strategia jest opracowywana w perspektywie trzyletniej. Prezes zdradza, że ważnym elementem strategii  jest zapewnienie właściwego finansowania spółki. Agnieszka Wasilewska – Semail jest zdania, że na chwilę obecną  emisja nowych akcji schodzi na plan dalszy: – Musimy znaleźć jeszcze inne możliwości na pozyskiwanie gotówki oraz na poprawę wskaźników.  

- reklama -

 

Pani prezes zwraca uwagę na to, że kwestie związane z zarządzaniem Rafako nie mogą pokrywać się z kwestiami związanymi z grupą PBG. W sposób oczywisty jednak obie spółki są ze sobą związane i nie można całkowicie uciec od pewnych zależności. Według niej: – Staramy się nie wchodzić w sprawy dotyczące PBG. Kwestie związane z Rafako i PBG bardzo chciał oddzielić główny akcjonariusz – Jerzy Wiśniewski. Dlatego też rozdzielono zarządy obu spółek.

 

Prezes odniosła się również do zarzutu, że jest ona niejako desygnowana przez PKO oraz państwo Wiśniewskich. Agnieszka Wasilewska – Semail odpiera te podejrzenia:  – Przypominam, że wybrała mnie Rada Nadzorcza Spółki. Mam przemodelować strategię rozwoju firmy, Chcę podkreślić, że w ostatnich czasach problem Rafako to nie potencjał wytwórczy. Problemem nie jest brak możliwości uzyskiwania kontraktów. Problem leżał przede wszystkich w finansach firmy. Moje pojawienie się w Rafako wiąże się również z zagadnieniem efektywności finansowania. Do tej pory być może trochę brakowało szerszego dialogu z sektorem bankowym. Dla Rafako jest ważna jeszcze jedna rzecz. Jesteśmy jednym z najważniejszych pracodawców w regionie. Pracownicy są najważniejszym aktywem firmy i firma jest za nich odpowiedzialna.

 

Firma chce, by jej działania były bardziej transparentne. Prezes zapowiada: – Raczej nie będziemy publikować prognoz wyników, ale będziemy jasno przedstawiać cele spółki. Po drugie mamy zamiar wprowadzić kwartalny system informowania o posunięciach przedsiębiorstwa, uzyskanych zleceniach, kondycji firmy.

 

/l/za wnp.pl

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here