Szkoła w Babicach po liftingu. Jak się prezentuje?

0

Obiekt został poddany termomodernizacji, szkoła zyskała nową elewację, wymieniono też okna.

Placówka w Babicach jest już kolejną w gminie Nędza, która została stermomodernizowana. Do tej pory przy wsparciu środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zmodernizowano m.in. budynki Ochotniczych Straży Pożarnej w Nędzy i Zawadzie Książęcej, salę gimnastyczną przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy, budynek szkoły w Górkach Śląskich, czy przedszkole w Łęgu.

- reklama -

W wakacje lifting ze środków własnych Gminy przeszła szkoła w Babicach. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Markowski i Spółka z Pszczyny. Firma zaproponowała najniższą cenę – 119.015,40 zł brutto.

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Babicach zyskał nową elewację i okna

 

 

 

– Termomodernizacja oznacza zarówno dbałość o środowisko naturalne, jak i sporą oszczędność dla portfela. Stermomodernizowany budynek zużywa mniej energii, więc koszty ogrzewania i emisja do atmosfery szkodliwych substancji są o wiele niższe – mówi wójt Nędzy Anna Iskała. A poza tym poprzez ocieplenie elewacji budynek zyskał odświeżony, estetyczny wygląd. – To też dla użytkowników ma znaczenie. Dzieci lubią się uczyć w odmalowanej i kolorowej szkole – zaznacza Hanna Kowalska, dyrektor ZSP w Babicach.

Do szkoły, jeszcze pod koniec poprzedniego roku szkolnego, trafił też nowy sprzęt. Mieszkańcy zdecydowali się zakupić z funduszu sołeckiego, m.in. szkolne metalowe szafki, sprzęt sportowy i komputerowy – wszystko za blisko 12 tys. zł.

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here