Ul. Zamkowa niekoniecznie musi być dwukierunkową

4

Choć puszczenie ruchu do aquaparku w obydwu kierunkach było właściwie przesądzone, prezydent Lenk zapowiada, iż wszystko może zostać po staremu.

W trakcie ostatniego spotkania prezydenta z mieszkańcami jeden z uczestników zaapelował, by władze miasta jeszcze raz zastanowiły się nad wprowadzeniem ruchu  w obydwu kierunkach po Zamkowej. Ulica została niedawno odremontowana i docelowo od przyszłego roku ruch miał odbywać się dwukierunkowo aby usprawnić dojazd do aquaparku. Mężczyzna zwrócił uwagę, iż mogą być kłopoty w przypadku mijania się np. dwóch autokarów czy tira dowożącego towar do Omanu.

- reklama -

Jak się okazuje, choć w pierwszych miesiącach działalności aquaparku frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania, jakichś większych kłopotów komunikacyjnych nie odnotowano i ruch na pływalnię nie przysparzał problemu. Nawet w okresie, gdy jezdnia była fragmentami remontowana. Stąd też nie ma potrzeby puszczać ruchu w kierunku skrzyżowania Zamkowej z Bosacką i Armii Krajowej. Prezydent nie wyklucza, iż organizacja ruchu zostanie po staremu. Powstanie jedynie sygnalizacja na skrzyżowaniu.

 

Mężczyzna odniósł się także do samej jakości remontu. Stan kostki granitowej którą wyłożona jest jezdnia określił jako katastrofalny. Prezydent obiecał wraz z kompetentnymi urzędnikami skontrolować stan drogi.

 

/ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Od samego poczatku zastanawialem sie kto to wymyslil. Jaki to „kompetetny ” urzedas wymyslil a Lenk to podchwycil. Obecny ruch na tej ulicy jest bezpieczny i nie pamietam, azeby zdarzyl sie tam wypadek. A urzedas powinien poniesc koszty projektu , projektu chybionego.

  2. Ruch jest dobrze zorganizowany – nie ma po co go zmieniac. Ale kostka to rzeczywiscie farsa – czyzby trawinski juz nawet o pozory nie dbal i mial w nosie jak wykonuje swoja prace?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here