
To już piętnasty raz Raciborzanie idą w marszu symbolizującym solidarność z osobami chorymi na raka. Zobacz zdjęcia.
Z rynku do parku Roth wyruszyli Raciborzanie w ramach ogólnopolskich 'Marszy nadziei" organizowanych pod hasłem "Zdążyć przed rakiem". Akcja ma na celu przede wszystkim upowszechnianie profilaktyki chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem nowotworu prostaty i raka piersi. Akcja jest jednocześnie przyczynkiem do pokazania solidarności z osobami, które dotknęła choroba nowotworowa. Jej symbolem jest tradycyjnie różowa i błękitna wstążeczka. W Raciborzu marsz organizowany jest po raz 15. Impreza jest organizowana przez Raciborskie Koło Polskiego Komitetu Zwalczania Raka.
To już 15 edycja Marszu Nadziei. Zobacz zdjęcia.
/l/








![Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną [ZDJĘCIA] Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pttk-raciborz-gory-1.jpg)



![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)

