Liga Mistrzyń: Medyk z ex-unitkami w składzie blisko awansu

Piłkarki z Wielkopolski mogą osiągnąć to, do czego czterokrotnie nieudanie podchodziła Unia Racibórz.

Medyk Polo Market Konin pokonał u siebie w pierwszym meczu 1/32 finału kobiecej Ligi Mistrzyń Glasgow City 2:0. Bramki zdobyły w 2. połowie Ewa Pajor i Aleksandra Sikora. W składzie koninianek zagrały dwie byłe zawodniczki RTP Unia Racibórz. Gabriela Grzywińska na boisku przebywała 90 minut bardzo poprawnie spisując się na prawej stronie obrony, zaś Ewelina Kamczyk weszła na kilka minut przed zakończeniem przyczyniając się do utrzymania korzystnego wyniku. Rewanż za tydzień w Glasgow.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że podobnie jak w męskich rozgrywkach, los skojarzył ze sobą mistrzów Polski i Szkocji. Na boisku znów górą była ekipa z naszego kraju. Ale to nie koniec zbiegów okoliczności: zwycięzca kobiecego dwumeczu polsko-szkockiego w następnej rundzie trafi na słoweński Maribor (pod warunkiem, iż Słowenki przejdą swojego rywala), który… także był potencjalnym rywalem pary Legia – Celtic.