Trzy osoby powalczą o fotel prezydenta Raciborza

25

Mirosław Lenk, Dawid Wacławczyk oraz Anna Ronin – taki wybór mają mieszkańcy miasta.

7 października upłynął termin zgłaszania list kandydatów na radnych. Pełnej listy jeszcze nie opublikowano, ale wiadomo już, że o fotel prezydenta miasta powalczą trzy osoby. Będzie to dotychczasowy prezydent Mirosław Lenk, którego zgłosił komitet Razem Dla Raciborza, Dawid Wacławczyk, którego popierają NaM, Oblicza i PiS oraz Anna Ronin. Ta ostatnia kandydatura była dużym zaskoczeniem. Kandydatka Mniejszości Niemieckiej nie zdradzała swoich planów do samego końca. Listę kandydatów Mniejszości do Rady Miasta dostarczono bowiem w ostatnim momencie.

- reklama -

 

/p/

 

 

————————————————————————-

Czytaj również:

 

Opozycja odkryła karty. Wacławczyk kandydatem na prezydenta

– Nie planujemy rewolucji ani żadnych czystek. Z pokorą podchodzimy do osiągnięć obecnej władzy, ale czas na zmiany – mówi Dawid Wacławczyk oficjalnie inaugurując swoją kampanię wyborczą.

Ukonstytuowała się Miejska Komisja Wyborcza

 25 września odbyło się pierwsze posiedzenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Raciborzu.

M. Lenk: Specjalnej kampanii prowadził nie będę

Urzędujący prezydent zapowiada, że w najbliższych wyborach będzie ubiegał się o reelekcję. Rezygnuje za to ze startu do rady  miasta.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

25 KOMENTARZE

 1. szok

  Może dojść do drugiej tury ale Lenk ma więcej atutów i wygra.

 2. bax

  Jakie atuty ma Lenk? Miasto zasmrodzone z niskiej emisji i to są głównie bloki MZB i ten kandydat przez 8 lat tego nie zauważył? I on ma być po raz kolejny prezydentem? A kto mówił ze topole na pl . Długosza po wycince zostaną zastapione nowymi nasadzeniami? Lenk .Mówił co innego a co innego później robił. Okazało sie że chciał plac sprzedać i dlatego wycięto te drzewa.A jak było z basenami na Bema obiecywał ze będą a później sprzedało miasto ten teren a basen wybudowano na zad..piu .Czy ktoś taki moze być prezydentem Raciborza?Na pl.Dlugosza drzew nie nasadzono do dziś a minęło ładnych parę lat od wycinki tamtych drzew.

 3. pabloo

  Trza głosować na Ankę może bedzie to nasza Angela 😀 😀 😀 ppozdro

 4. jaja

  Za beznadziejny „skwer” ks.Pieczki który przypomina kamienny plac nie będę glosował na obecnego prezydenta.Wiem że nie tylko mi się ten skwerek nie podoba.Ale co ludzie mogą zrobić? I za zabrukowanie ul.Nowej też nie zagłosuję na tego kandydata za bruk na Solnej Browarnej itd .

 5. tubylec

  – ja też z wielką przyjemnością na tą panią !

 6. lemonca

  A kim w ogóle jest ta pani? Pierwszy raz o niej słyszę. Co ona zrobiła jakie ma dokonania życiorys? Nieznana osoba startuje na prezydenta? Dziwne.Tylko D.Wacławczyk może być brany pod uwagę jeśli ma się w mieście coś zmienić na lepsze.Może nie bedzie podpisywał wycinki setek drzew jak to robił obecny prezydent i nie zniknie nam za chwile połowa następnego parku jak to było z parkiem przy kladce nad Odrą.A napewno już nie da zgody na wycinkę drzew nad Odrą.Głosujac na Lenka przyczynimy się do dalszych masowych wycinek w mieście..

 7. szok

  To jakiś amok z tymi drzewami, jakby to był jedyny i najważniejszy problem e mieście. Chyba rodziny nie macie i nie wiecie, co to znaczy bakać za marne grosze na ich utrzymanie. Tu trzeba pracy !!!!!!!!

 8. do szok

  A jakie miejsca pracy stworzył obecny prezydent?Podobno jest kilka tysięcy podpisów w obronie tych drzew nad odrą.A nawet jakby było tylko 1000 to co wszyscy Ci ludzie są w amoku? I wszyscy nie mają rodzin? Nie pisz tak bo obrażasz wielu raciborzan.

 9. kobel

  Ja jestem za [color=#4c4c4c; font-size: 12px; text-align: justify]Anna Ronin[/color]

 10. [img]upload/small_1ScreenShot283.jpg[/img][img]upload/small_1ScreenShot284.jpg[/img][img]upload/small_38ScreenShot014.jpg[/img][img]upload/small_55ScreenShot010.jpg[/img][img]upload/small_49ScreenShot009.jpg[/img][img]upload/small_43ScreenShot008.jpg[/img][img]upload/small_56ScreenShot006.jpg[/img][img]upload/small_58ScreenShot005.jpg[/img][img]upload/small_67ScreenShot004.jpg[/img][img]upload/small_54ScreenShot003.jpg[/img][img]upload/small_2ScreenShot358.jpg[/img][img]upload/small_16ScreenShot060.jpg[/img][img]upload/small_18ScreenShot061.jpg[/img][img]upload/small_22ScreenShot062.jpg[/img][img]upload/small_29ScreenShot022.jpg[/img][img]upload/small_4ScreenShot289.jpg[/img][img]upload/small_13ScreenShot135.jpg[/img][img]upload/small_11ScreenShot134.jpg[/img][img]upload/small_10ScreenShot133.jpg[/img][img]upload/small_44ScreenShot020.jpg[/img][img]upload/small_20ScreenShot077.jpg[/img][img]upload/small_12ScreenShot134.jpg[/img][img]upload/small_37ScreenShot014.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot352.jpg[/img][img]upload/small_4ScreenShot354.jpg[/img][img]upload/small_10ScreenShot166.jpg[/img][img]upload/small_2ScreenShot355.jpg[/img][img]upload/small_3ScreenShot356.jpg[/img]Wy s t a r c z y ? I to wszystko za 13 515 zł pensji na m-c

 11. ???

  Daruj sobie te same fotki w prawie każdym newsie. Poczytać nie można, co ludzie piszą. Każdy zna je już na pamięć. Redakcja powinna to wywalać. To miejsce na komentarze a nie album.

 12. oil

  I za te pieniądze gość nam jeszcze podpisał tyle drzew do wycinki!? I funduje nam zamiast zieleni beton i bruk!? Fora ze dwora przy najbliższych wyborach razem z prezesem i towarzystwem wzajemnej adoracji.!

 13. wtf

  Roninowa startuje na prezydenta? Przecież ona jest najmniej ogarniętą osobą na świecie, z wadą wymowy, nawet nie mówi dobrze po polsku – tak się zniemczyła w trakcie działalności proniemieckiej.

 14. pit21

  Z tego wynika że głosując za Ronin głosuje się za opcją niemiecką.Tu jest Polska wybierajmy Polaków na stanowiska .Już i tak 90% gazet jest w rękach Niemców i jaki jest tego efekt wiadomo choć nie wszyscy mają tego świadomość.

 15. Asia

  Każdy z kandydujących to żadna „rewelka”. Miasto i tak schodzi na psy. Jak tak dalej się będziemy „rozwijać” w tym mieście to będziemy mieć wybory na wójta. A to już będzie zabawna sytuacja.

 16. Lenk już wystarczająco rządził długo. CO ZROBIŁ? Zabrukował skwer zabrukował centrum ludzie klną na hałas którzy tam mieszkają a inni że po tym sie nie da jeździć. Na masową skalę młodzi z miasta uciekają. Wiem że posadka ciepła i jeszcze za to płacą wielkie pieniądze.Ale czas na zmiany do szkoły niech nauczyciel wraca za 3tys miesięcznie i niech się obawia jak inni nauczyciele zwolnienia.On jest z PO a PO do takiej sytuacji doprowadzili w calej Polsce we wszystkich dziedzinach.Niech na własnej skórze poczują do czego doprowadzili a nie tylko stołów się trzymać dla kasy i władzy.

 17. Co , prawda w oczy kole ? Trzeba w pełni przedstawiać ,, osiagnięcia,, już drugiej kadencji – 8-m lat,, tego parweniusza władzy samorządowej w Raciborzu za 13 515zł na m-c.

 18. tak jak na weselach…
  Ustawić fotel w sali urzędu i … zabawa kto nie zdąży odpada … wygra najszybsza/y .
  Tanio, bystro, na wesoło a efekty takie same jak … z [color=#ff00ff]urnami.[/color]

 19. ale ale

  Zapomniałeś jeszcze o wódce i żarciu – jak na weselu.

 20. Inny

  Ten co umie3ścił tu zdjęcia zaniedbanych i szpecących miasto obiektów nie rozumie jednego, większość to własność prywatna lub jakieś firmy a nie urzędu miasta. Co ma piernik do wiatraka ?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here