Trzy osoby powalczą o fotel prezydenta Raciborza

25

Mirosław Lenk, Dawid Wacławczyk oraz Anna Ronin – taki wybór mają mieszkańcy miasta.

7 października upłynął termin zgłaszania list kandydatów na radnych. Pełnej listy jeszcze nie opublikowano, ale wiadomo już, że o fotel prezydenta miasta powalczą trzy osoby. Będzie to dotychczasowy prezydent Mirosław Lenk, którego zgłosił komitet Razem Dla Raciborza, Dawid Wacławczyk, którego popierają NaM, Oblicza i PiS oraz Anna Ronin. Ta ostatnia kandydatura była dużym zaskoczeniem. Kandydatka Mniejszości Niemieckiej nie zdradzała swoich planów do samego końca. Listę kandydatów Mniejszości do Rady Miasta dostarczono bowiem w ostatnim momencie.

- reklama -

 

/p/

 

 

————————————————————————-

Czytaj również:

 

Opozycja odkryła karty. Wacławczyk kandydatem na prezydenta

– Nie planujemy rewolucji ani żadnych czystek. Z pokorą podchodzimy do osiągnięć obecnej władzy, ale czas na zmiany – mówi Dawid Wacławczyk oficjalnie inaugurując swoją kampanię wyborczą.

Ukonstytuowała się Miejska Komisja Wyborcza

 25 września odbyło się pierwsze posiedzenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Raciborzu.

M. Lenk: Specjalnej kampanii prowadził nie będę

Urzędujący prezydent zapowiada, że w najbliższych wyborach będzie ubiegał się o reelekcję. Rezygnuje za to ze startu do rady  miasta.

 

- reklama -

25 KOMENTARZE

 1. Jakie atuty ma Lenk? Miasto zasmrodzone z niskiej emisji i to są głównie bloki MZB i ten kandydat przez 8 lat tego nie zauważył? I on ma być po raz kolejny prezydentem? A kto mówił ze topole na pl . Długosza po wycince zostaną zastapione nowymi nasadzeniami? Lenk .Mówił co innego a co innego później robił. Okazało sie że chciał plac sprzedać i dlatego wycięto te drzewa.A jak było z basenami na Bema obiecywał ze będą a później sprzedało miasto ten teren a basen wybudowano na zad..piu .Czy ktoś taki moze być prezydentem Raciborza?Na pl.Dlugosza drzew nie nasadzono do dziś a minęło ładnych parę lat od wycinki tamtych drzew.

 2. Za beznadziejny „skwer” ks.Pieczki który przypomina kamienny plac nie będę glosował na obecnego prezydenta.Wiem że nie tylko mi się ten skwerek nie podoba.Ale co ludzie mogą zrobić? I za zabrukowanie ul.Nowej też nie zagłosuję na tego kandydata za bruk na Solnej Browarnej itd .

 3. A kim w ogóle jest ta pani? Pierwszy raz o niej słyszę. Co ona zrobiła jakie ma dokonania życiorys? Nieznana osoba startuje na prezydenta? Dziwne.Tylko D.Wacławczyk może być brany pod uwagę jeśli ma się w mieście coś zmienić na lepsze.Może nie bedzie podpisywał wycinki setek drzew jak to robił obecny prezydent i nie zniknie nam za chwile połowa następnego parku jak to było z parkiem przy kladce nad Odrą.A napewno już nie da zgody na wycinkę drzew nad Odrą.Głosujac na Lenka przyczynimy się do dalszych masowych wycinek w mieście..

 4. To jakiś amok z tymi drzewami, jakby to był jedyny i najważniejszy problem e mieście. Chyba rodziny nie macie i nie wiecie, co to znaczy bakać za marne grosze na ich utrzymanie. Tu trzeba pracy !!!!!!!!

 5. A jakie miejsca pracy stworzył obecny prezydent?Podobno jest kilka tysięcy podpisów w obronie tych drzew nad odrą.A nawet jakby było tylko 1000 to co wszyscy Ci ludzie są w amoku? I wszyscy nie mają rodzin? Nie pisz tak bo obrażasz wielu raciborzan.

 6. [img]upload/small_1ScreenShot283.jpg[/img][img]upload/small_1ScreenShot284.jpg[/img][img]upload/small_38ScreenShot014.jpg[/img][img]upload/small_55ScreenShot010.jpg[/img][img]upload/small_49ScreenShot009.jpg[/img][img]upload/small_43ScreenShot008.jpg[/img][img]upload/small_56ScreenShot006.jpg[/img][img]upload/small_58ScreenShot005.jpg[/img][img]upload/small_67ScreenShot004.jpg[/img][img]upload/small_54ScreenShot003.jpg[/img][img]upload/small_2ScreenShot358.jpg[/img][img]upload/small_16ScreenShot060.jpg[/img][img]upload/small_18ScreenShot061.jpg[/img][img]upload/small_22ScreenShot062.jpg[/img][img]upload/small_29ScreenShot022.jpg[/img][img]upload/small_4ScreenShot289.jpg[/img][img]upload/small_13ScreenShot135.jpg[/img][img]upload/small_11ScreenShot134.jpg[/img][img]upload/small_10ScreenShot133.jpg[/img][img]upload/small_44ScreenShot020.jpg[/img][img]upload/small_20ScreenShot077.jpg[/img][img]upload/small_12ScreenShot134.jpg[/img][img]upload/small_37ScreenShot014.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot352.jpg[/img][img]upload/small_4ScreenShot354.jpg[/img][img]upload/small_10ScreenShot166.jpg[/img][img]upload/small_2ScreenShot355.jpg[/img][img]upload/small_3ScreenShot356.jpg[/img]Wy s t a r c z y ? I to wszystko za 13 515 zł pensji na m-c

 7. Daruj sobie te same fotki w prawie każdym newsie. Poczytać nie można, co ludzie piszą. Każdy zna je już na pamięć. Redakcja powinna to wywalać. To miejsce na komentarze a nie album.

 8. I za te pieniądze gość nam jeszcze podpisał tyle drzew do wycinki!? I funduje nam zamiast zieleni beton i bruk!? Fora ze dwora przy najbliższych wyborach razem z prezesem i towarzystwem wzajemnej adoracji.!

 9. Roninowa startuje na prezydenta? Przecież ona jest najmniej ogarniętą osobą na świecie, z wadą wymowy, nawet nie mówi dobrze po polsku – tak się zniemczyła w trakcie działalności proniemieckiej.

 10. Z tego wynika że głosując za Ronin głosuje się za opcją niemiecką.Tu jest Polska wybierajmy Polaków na stanowiska .Już i tak 90% gazet jest w rękach Niemców i jaki jest tego efekt wiadomo choć nie wszyscy mają tego świadomość.

 11. Każdy z kandydujących to żadna „rewelka”. Miasto i tak schodzi na psy. Jak tak dalej się będziemy „rozwijać” w tym mieście to będziemy mieć wybory na wójta. A to już będzie zabawna sytuacja.

 12. Lenk już wystarczająco rządził długo. CO ZROBIŁ? Zabrukował skwer zabrukował centrum ludzie klną na hałas którzy tam mieszkają a inni że po tym sie nie da jeździć. Na masową skalę młodzi z miasta uciekają. Wiem że posadka ciepła i jeszcze za to płacą wielkie pieniądze.Ale czas na zmiany do szkoły niech nauczyciel wraca za 3tys miesięcznie i niech się obawia jak inni nauczyciele zwolnienia.On jest z PO a PO do takiej sytuacji doprowadzili w calej Polsce we wszystkich dziedzinach.Niech na własnej skórze poczują do czego doprowadzili a nie tylko stołów się trzymać dla kasy i władzy.

 13. Ten co umie3ścił tu zdjęcia zaniedbanych i szpecących miasto obiektów nie rozumie jednego, większość to własność prywatna lub jakieś firmy a nie urzędu miasta. Co ma piernik do wiatraka ?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here