Koncert Uwielbienia w ramach akcji Voice for Hospices

1

12 października na całym świecie odbyły się koncerty w ramach akcji. W Raciborzu z tej okazji w parafii w Ocicach wystąpił zespół Przecinek [FOTORELACJA]

 

- reklama -

Koncerty i inne wydarzenia odbywające się na całym świecie tego samego dnia pod wspólnym hasłem Głosy dla hospicjów mają długą tradycję. Pierwsza taka akcja miała miejsce w 1991 roku. Początkowo były to tradycyjne koncerty z udziałem chórów. Z upływem czasu zwiększała się różnorodność prezentowanych form muzyki (muzyka sakralna, folk, jazz), a ostatnio również innych sztuk (opera, operetka, recytacja poezji, komedie, karaoke). Imprezy związane z tą ogólnoświatową akcją wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w wielu miejscach na świecie.

 

 

 
W tym roku do akcji włączyło się również Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu. 12 października w kościele św. Józefa odbył się koncert charytatywny zespołu Przecinek.

 

 

Hospicjum w Raciborzu rozpoczęło działalność w drugiej połowie 1990r. Bardzo ważną dla działalności Stowarzyszenia była aprobata ówczesnego Biskupa Opolskiego Gerarda Kusza. Od roku 1994 Stowarzyszenie zostało zarejestrowane pod obecną nazwą: Hospicjum im. Św. Józefa Zespół Opieki Paliatywnej. Rejestracja Stowarzyszenia, jako Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej nastąpiło w styczniu 1998r. Do tego czasu działalność Hospicjum opierała się wyłącznie na pracy wolontariuszy. Założycielami hospicjum są Lucyna i Marek Rajczykowscy.

 

publ. /ps/

 

 —————————————————-

 

zobacz więcej:

 

W Raciborzu XIV Dzień Papieski uczczono festynem w Gimnazjum nr 5 noszącym imię Papieża-Polaka [FOTORELACJA].

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here