Pobiegli dla Ojca Świętego

0

To już druga edycja pielgrzymki papieskiej. W tym roku wzięło w niej udział 16 biegaczy. Wyruszyli 10 października.

W dniu 10 października z Kietrza wyruszyła sztafeta papieska. Wzięło w niej udział 16 biegaczy. Pobiegli z Kietrza do Krakowa. Organizatorem przedsięwzięcia było stowarzyszenie społeczno – kulturalne „Gryf”. Wśród uczestników sztafety znaleźli się m.in. burmistrz Kietrza Józef Matela, jego zastępca oraz przewodniczący rady miejskiej z tego miasta. Sportowcy wyruszyli na trasę o godzinie 05.30. W regionie biegli m.in. przez Racibórz i Gorzyce.

- reklama -

 

 

 Jednym z organizatorów przedsięwziecia jest Burmistrz Kietrza Józef Matela (na zdj. drugi od prawej)

 

Sztafeta papieska była organizowana już po raz drugi. Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku z okazji 35 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Oprócz sztafety, na wiosnę tego roku, stowarzyszenie „Gryf” zorganizowało również bieg dodatkowy z uwagi na wyniesienie Jana Pawła II na ołtarze. Bieg odbył się niejako dwufazowo. Biegacze najpierw biegli do Wadowic, a następnie udali się do Krakowa Łagiewnik (w ramach pieszej pielgrzymki „Śladami Karola Wojtyły Robotnika”). Sztafeta ma formułę otwartą – może dołączyć do niej każdy chętny (skorzystał z tego zaproszenia np. prezydent Raciborza Mirosław Lenk, który przebiegł kilka kilometrów).

Burmistrz  Kietrza powiedział nam – To rodzaj hołdu oddanego Janowi Pawłowi II. Biegniemy już po raz drugi. Mamy w swoim gronie ludzi, którzy biegają maratony, półmaratony, dlatego nie jest to dla nas pierwszyzna. Cieszy mnie odbiór imprezy. Ludzie witają nas bardzo dobrze. A okoliczne samorządy zapewniają zabezpieczenie i promocję.

/l/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here