W Górkach Śląskich powstał Klub Tenisowy

0

Pomysł na korty tenisowe w Górkach Śl. powstał jeszcze w latach 90-tych, kiedy to prezesem LKS-u był Henryk Żyła.

 

- reklama -

Klub Tenisowy Górki Śląskie działający jako stowarzyszenie został założony by skupić ludzi, którym zależy na utrzymaniu w dobrym stanie kortów tenisowych i w ogóle na promocji tenisa, m.in. poprzez organizację np. imprez tenisowych.

– Każdy kto ma ochotę zagrać w tenisa i rozwijać swoje umiejętności, ale też dopiero rozpocząć edukację tenisową, znajdzie tu swoje miejsce – mówi o klubie tenisowym Wilhelm Weiner.

Pomysł na korty tenisowe w Górkach Śląskich powstał jeszcze w latach 90-tych, kiedy to prezesem LKS-u Górki Śląskie był Henryk Żyła, zaś członkiem zarządu był Wilhelm Weiner – to on włączył się w realizację pomysłu wybudowania kortów tenisowych na terenie LKS-u w Górkach Śl. W roku 1996 prezesem LKS został Bronisław Klimowicz, który również mocno zaangażował się w realizację tego pomysłu. To pozwoliło w 1997 roku na otwarcie kortów tenisowych.

– Mogę spokojnie powiedzieć, że obecnie korty tenisowe dzięki zaangażowaniu pasjonatów, jak również sponsorów są w dobrym stanie i nie mamy się czego wstydzić. Korzystający z nich tenisiści są bardzo zadowoleni – podkreśla Wilhelm Weiner. Obecnie kortami jeszcze dysponuje LKS, który teren dzierżawi od Gminy, jednak w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa dzierżawy i korty tenisowe mają ostatecznie zostać przekazane Klubowi Tenisowemu. Klub został już zarejestrowany i kiedy nabędzie tytuł prawny do kortów tenisowych, pełną działalność rozpocznie z nowym rokiem.

Z kortów tenisowych w Górkach Śląskich można korzystać praktycznie każdego dnia od rana do wieczora i przy oświetleniu, bo oba korty są oświetlone. Godzina gry kosztuje 10 zł, a przy oświetleniu kortów – 15 zł. Na cały sezon można wykupić karnet ze stałą rezerwacją – koszt 150 zł na cały sezon (jedna godzina gry w tygodniu). Rezerwacje są możliwe pod nr tel. 32 418 74 32 u Państwa Gronert. – Należą się im podziękowania za zaangażowanie się w funkcjonowanie kortów tenisowych – mówi Wilhelm Weiner.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here