Ogólnopolska kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014

0

Gmina Racibórz po raz kolejny czynnie uczestniczyła w kampanii profilaktycznej.

 

- reklama -

Zachowaj Trzeźwy Umysł jest najbardziej rozpoznawalną kampanią profilaktyczno-edukacyjną realizowaną przez szkoły w całej Polsce.

– Kolorowe, nietuzinkowe materiały o charakterze prozdrowotnym, możliwość współzawodnictwa w konkursach, atrakcyjne autorskie nagrody oraz tysiące Państwa pomysłów na imprezy towarzyszące – to niezaprzeczalne atuty naszego wspólnego przedsięwzięcia – informuje na stronie internetowej kampanii jej koordynator Piotr Adamski.

Dziś (21.102014 r.) w raciborskim Urzędzie Miasta odbyło się podsumowanie konkursu. Laureaci otrzymali nagrody, które wręczały Ludmiła Nowacka – zastępca prezydenta Raciborza oraz Iwona Trzeciakowska, naczelnik Wydziału Społecznego w Urzędzie Miasta.

– Składamy serdeczne podziękowania laureatom a także pedagogom, którzy inicjują udział swoich wychowanków w kampanii. Wyrażamy ogromne zadowolenie, że taka kampania profilaktyczna jest organizowana w Polsce, bo nie tylko edukuje poprzez materiały informacyjno – edukacyjne, ale również nagradza zaangażowanie i własną inicjatywę uczniów – podkreślała Ludmiła Nowacka.

W ramach tegorocznej ogólnopolskiej kampanii odbyło się w sumie pięć konkursów indywidualnych,  z czego dwa były przygotowane dla uczniów szkół podstawowych i trzy dla gimnazjalistów.

Wśród tegorocznych laureatów znalazło się grono uczniów naszych raciborskich szkół: Adrian Nowakowski ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu, Małgorzata Fiołka ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu, Julia Jania ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu, Mikołaj Płaczek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, Judyta Kotara z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, Michał Rycka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Raciborzu oraz Katarzyna Ligocka z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ZSO nr 1 w Raciborzu.

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez organizatorów kampanii Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here