Trwa modernizacja komisariatu w Krzyżanowicach

0

Aktualnie trwają prace związane z wykończeniem pomieszczeń na parterze, piętrze oraz strychu komisariatu wraz z łazienkami.

 

- reklama -

 

 

W Komisariacie Policji w Krzyżanowicach trwają prace związane z modernizacją budynku. Inwestycja jest realizowana w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Prace remontowe mają potrwać do pierwszego kwartału 2015 roku. Aktualnie trwają prace związane z gruntownym remontem pomieszczeń na parterze, piętrze i strychu budynku do wykończenia jeszcze zostały łazienki, strych wraz z pomieszczeniami wewnątrz komisariatu.

Komisariat Policji w Krzyżanowicach  został umieszczony  na liście obiektów, w których realizowany jest program standaryzacji jednostek Policji. Program ten zakłada poprawę warunków obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Realizacja inwestycji rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku i zgodnie z planem prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2015 roku. Środki finansowe  przeznaczyła na ten cel Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Do chwili obecnej remont kosztował już ponad 238 tysięcy złotych. W ramach prowadzonych prac zmodernizowano już większość pomieszczeń biurowych i przeprowadzono remont dachu. Dzięki modernizacji w komisariacie policji udało się również przebudować część pomieszczeń i zaadoptować strych i piwnice dzięki czemu wygospodarowano nowe pokoje. Ponadto przeprowadzony został remont garaży oraz pomieszczeń gospodarczych, wraz z termoizolacją fundamentów budynku jak i samego budynku.  Zmianie uległo również ogrzewanie budynku z nie ekologicznego węglowego na nowe ekologiczne spełniające najnowsze standardy ochrony środowiska ogrzewanie gazowe.  Aktualnie trwają prace związane z wykończeniem pomieszczeń na parterze, piętrze oraz strychu komisariatu wraz z łazienkami.

 

źródło: KPP Racibórz

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here