Rafako na jubileuszowej edycji Poznań Maraton

0

Na starcie jednego z największych polskich biegów ulicznych stanęła czwórka pracowników Rafako.

W 15. edycji maratonu w Poznaniu Rafako oraz miasto Racibórz reprezentowali Paweł Klinik, Jan Wilczek, Grzegorz Bulenda i Krzysztof Jeremicz. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza to masowe wydarzenie sportowe przyciągające tysiące osób z całego świata. Trasa maratonu biegnie przez cały Poznań, ale jego serce bije w centrum miasta, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie znajduje się zarówno strefa startu, jak i rozbudowana meta. W 15, jubileuszowej edycji biegu, która odbyła się 12 października wzięło udział blisko 6,4 tys. biegaczy z 29 krajów. Na linii startu nie zabrakło przedstawicieli RAFAKO. Dla całej czwórki rafakowców był to pierwszy start w poznańskim maratonie, który od wielu lat uchodzi za najlepiej zorganizowany bieg uliczny w Polsce. – Trasa maratonu licząca dystans 42 km 195 m była ciekawa, malownicza i dosyć wymagająca (kończyła się około kilometrowym podbiegiem). Interesującym pomysłem przygotowanym przez organizatorów było przebiegnięcie przez murawę stadionu przygotowanego na Euro 2012 INEA. Pogoda pomimo wcześniejszych obaw dopisała. W dzień startu było umiarkowanie ciepło, ale na szczęście nie było mocnego słońca, które potrafi dopiec szczególnie na tak długiej trasie – mówi Krzysztof Jeremicz, Kierownik Sekcji Monitoringu i Opiniowania Kontraktów Długoterminowych w RAFAKO, który pierwszy raz startował w maratonie.

- reklama -

 

 

Na trasie zawodników do biegu zagrzewały zespoły muzyczne oraz liczni kibice. Ci ostatni robili to nie tylko podnoszącymi na duchu okrzykami i transparentami, ale i np. akcesoriami kuchennymi (przykrywki do garnków, łyżki, patelnie), czy też przybijając piątki z biegaczami. Sama meta zlokalizowana była na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich na Placu św. Marka. Łącznie linię mety minęło 6327 biegaczy, co jest nowym rekordem poznańskiego maratonu. Jako pierwszy do mety przybiegł Kiprotich Kiru z Kenii w czasie 2:13:28. Tuż za nim był Polak, Emil Dobrowolski, a trzecie miejsce zajął kolejny Kenijczyk Salomon Kipsang Soy. Wśród kobiet zwyciężyła Irene Chepkirui Makori z Kenii, która wynikiem 02:31:55 ustanowiła nowy kobiecy rekord trasy.

Wśród rafakowców rewelacyjnie spisał się Paweł Klinik, którego czas netto 03:03:54 jest jednym z najlepszych uzyskanych przez raciborzan w tym roku. Paweł uplasował się na 168 miejscu. Świetnie spisał się również Jan Wilczek, który uzyskał czas 03:14:10, poprawiając swój rekord życiowy o kilkanaście minut i zajmując 355 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się również Grzegorz Bulenda, który uzyskał czas 03:34:47 (1152 miejsce) oraz debiutant Krzysztof Jeremicz, który całą trasę pokonał w czasie 03:44:34 (1762 miejsce). – Mimo że w trakcie biegu zmęczenie dawało o sobie znać, radość z pokonania dystansu była ogromna. Maraton kształtuje charakter człowieka, uczy go przezwyciężać trudności i wytrwale dążyć do celu – podsumowuje Krzysztof Jeremicz.

/jk/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here