RIPOK: 30 miejsc pracy i zakład produkujący biopaliwa

0

Do końca 2015 r. ma powstać instalacja przekształcania odpadów komunalnych. Firma Empol zamierza też w Raciborzu produkować biopaliwa.

W ramach postępowania na wybór partnera, wykonawcy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego dla przedsięwzięcia – „Zaprojektowanie, budowa, finansowanie i eksploatacja instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o.  w Raciborzu” magistrat wyłonił firmę PUK Empol z Tylmanowej.

- reklama -

Umowa na budowę RIPOK-a ma zostać podpisana w czwartek. W jej myśl firma do końca 2015 roku ma wybudować instalację za ok. 14 mln zł z własnych środków. Będzie ją eksploatować przez określony czas, po którym miasto może ją przejąć. Gmina ze swej strony gwarantuje teren, warunki środowiskowe oraz określony strumień odpadów komunalnych.

Prezydent Lenk jest zadowolony z zakończenia całego trudnego i długiego procesu negocjacji (m.in. dzięki postawie firmy Remondis utrudniającej dialog), a w Empolu widzi solidnego partnera. Pochwalił firmę dwukrotnie przed radnymi – w trakcie komisji gospodarki miejskiej oraz komisji budżetu. Oprócz niewątpliwych korzyści w systemie gospodarki odpadami widzi dodatkowe możliwości otwierające się przed kooperatywą. Na początek jest to ok. 30 miejsc pracy które powstaną na instalacji. Dodatkowe zatrudnienie da zakład produkujący biopaliwa, którego umiejscowienie w Raciborzu jest bardzo mocno rozważane.

Zgodnie z zapewnieniami Empol nie chce konkurować z firmą odbierającą odpady.

 

/ps/

 

 ————————————————————

 

zobacz także:

 

Magistrat wyłonił partnera z którym w rok wybuduje RIPOK

Pierwotnie chętnych było 4-5 firm. Ostatecznie do partnerstwa z miastem w budowie instalacji przetwarzania odpadów komunalnych zgłosiła się jedna.

 

 

 

 

Reklama

Centrum Kas Fiskalnych, SOFT ib Racibórz Kasy fiskalne Kędzierzyn Wodzisław

Dowiedz się więcej o kolektorach danych i ich zastosowaniach w artykule:

Kolektory danych w praktyce

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here