Wędkarze ostatni raz w sezonie rywalizowali na Babiczoku

0

Zawody o puchar wicestarosty powiatu raciborskiego Andrzeja Chroboczka.

W miniony weekend na wodzie Babiczok II odbyła się ostatnia impreza wędkarska zorganizowana w tym roku przez Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego "Babiczok". Były to zawody spiningowe o puchar wicestarosty raciborskiego Andrzeja Chroboczka, który sam również stanął do konkurencji.

- reklama -

Kapryśna pogoda nie zniechęciła wędkarzy. Pomimo niskiej temperatury i wiatru w zawodach wystartowało 25 zawodników. – Po trzech godzinach wędkowania wyniki nie były rewelacyjne i większość uczestników zakończyła tą imprezę "o kiju" – relacjonuje wicestarosta Andrzej Chroboczek, członek stowarzyszenia "Babiczok".

Najlepszy wynik osiągnął Krystian Pieńkowski – 2780 gr. Drugi najlepszy wynik udało się osiągnąć Adamowi Sobeczko – 880 gr. Na trzecim miejscu uplasował się Mariusz Krysiewicz z wynikiem 700 gr.

 

 

– Gratulacje dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników zawodów za wytrwałość – mówi Andrzej Chroboczek. Po ogłoszeniu wyników wszystkich uczestników imprezy wędkarze z "Babiczoka" zaprosili na przygotowany przez stowarzyszenie gorący posiłek i kiełbaski z grilla.

Tymczasem jeszcze przed rozpoczęciem zawodów, dzięki zaangażowaniu prezesa stowarzyszenia Adama Sobeczko, wędkarzom udało się zarybić karpiem trzy akweny: Babiczok I, Babiczok II oraz Mały Babiczok. Dodatkowo na wodzie Babiczok II wpuszczono 4 jesiotry.

25 października Babiczok II został zarybiony nowym gatunkiem ryby, której w nędzańskich wodach jeszcze nie było. Na początek wpuszczono cztery sztuki jesiotra, ale docelowo ma ich być co najmniej osiem. Wszyscy użytkownicy akwenu Babiczok II muszą pamiętać, że ten gatunek na Babiczoku objęty jest ścisłą ochroną.

 

/gmina Nędza/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here