Ostatnia regularna sesja rady powiatu obecnej kadencji

12

Większość ubiega się o reelekcję, niektórzy żegnają się z radą. Czym zajmowali się radni podczas ostatniej "normalnej" sesji?

 

- reklama -

 

 

Na wstępie sesji starosta Adam Hajduk podziękował za wieloletnią pracę szefowi Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Zenonowi Pietrasowi, który odchodzi na emeryturę. Następnie głos zabrała radna wojewódzka Ewa Lewandowska, mówiąc o wspólnych inwestycjach powiatu z województwem. Po niej przyszedł czas na 10-minutową przerwę, w trakcie której radni pozowali do pamiątkowych zdjęć.

 

Po przerwie przegłosowano przygotowane na dziś uchwały (m.in. o wysokości opłat za odholowane pojazdy czy ustanowienie 2015 "Rokiem Mieszka Plątonogiego"). W części przeznaczonej na interpelację jako jedyny wystąpił Leonard Malcharczyk, pytając o termin ukończenia Zbiornika Racibórz oraz zadłużenie szpitala z tytułu nadwykonań. Było to pożegnalne wystąpienie radnego z Pietrowic Wielkich, w przyszłej kadencji już go nie zobaczymy. Podobnie jak kilku innych, np. Leonarda Fulneczka (kandyduje do sejmiku), Leona Fiołki (chce do rady miasta) czy Franciszka Marcola (ubiega się o fotel wójta Nędzy). Sesja zakończyła się o godz. 16.00, równo godzinę od rozpoczęcia.

 

W kalendarzu sesji powiatowych październikowa miała być ostatnia, niemniej radni zbiorą się w tej kadencji jeszcze raz. Tuż przed wyborami, 12 listopada, odbędzie się sesja specjalna podsumowująca minioną kadencję.

 

/ps/

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. Dobrze że Hajduk zadbał o podniesienie opłat za odholowanie samochodów. Hehe Starosta sprzedał parking na conajmniej sto samochodów przy ul.Karol Miarki i ul . Kasprowicza pod kolejny w mieście rmarket pozbawiając raciborzan miejsc parkingowych.Jak nie będzie gdzie parkować to to przy okazji można podnosić stawki za odholowanie samohodu hehe.Paranoja.Włączmy myślenie nie głosujemy na ludzi którzy zabierają nam miejsca parkingowe a fundują w to miejsce kolejne markety.

  2. Tylko w Raciborzu tacy ludzie są dalej na wysokich stanowiskach.W normalnych warunkach ten człowiek nie miałby co szukać więcej na stanowisku nie tylko starosty ale jakimkolwiek w samorządzie nawet zwykłego urzędnika!

  3. Bo na na chwilę przed spotkaniem młodzieży z Anną Walentynowicz starosta Hajduk interweniował w domu kultury że to jest spotkanie polityczne i zakazał aby młodzież mogła sie spotkać.Za niedługi czas zorganizowano spotkanie z politykiem PO Jerzym Buzkiem i tu już wg starosty nie było problemów źe to jest spotkanie polityczny i mogło się ono odbyć bez przeszkód.Wiecej szczegółów tu: http://m.youtube.com/watch?v=Jy5oCOOZM0A

  4. Hajduk gdy był prezydentem na krótko przed zalaniem Raciborza stwierdził w lokalnej tv że mamy wysokie wały i nic nam nie grozi.Nastepnie katastrofalnie zalało trzy dzielnice Raciborza.Czy ten człowiek jest kompetentny na tym stanowisku? Następnie został wybrany na starostę i tak już ciągnie się kolejną kadencję. Czego można się po nim spodziewać i po ludziach którzy startują z jego listy? Dlaczego p Hajduk ciagle jest wybierany a to na prezydenta a to kolejne kadencje na starostę? Czy dlatego że jest taki dobry?

  5. Hajduk jest wybierany nie dlatego że jest taki dobry. On jest mizerny.Wybierany jest bo jest układ od wielu lat któremu on m.in. przewodzi i dlatego jest wybierany przez sobie podobnych jemu.

  6. On się niczego nie bał .On jako człowiek był orzu władzy który popiera PO zamknął drzwi przed Anną Walentynowicz i nie pozwolił na spotkanie z młodzieżą bo ta postać mu nie pasowała do ideologi PO. Prawdziwi patrioci to dla tych ludzi ludzie którzy są dla nich niebezpieczni i dlatego ich tępią.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here