„Szlagier Tyater” w Zabełkowie

0

W Zabełkowie mieszkańcy bawili się na przedstawieniu o przygotowaniach do wesela.

W niedzielę 26 października Gościniec nad strumykiem w Zabełkowie nie mógł pomieścić wszystkich gości. A to dlatego, że miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zrobiło "tyater" i biesiadę śląską. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Liczono, że jak przyjdzie z pięćdziesiąt osób, to będzie dobrze – przyszło grubo ponad 200. Szybko dostawiono krzesła, ale i tak młodsi widzowie stali z tyłu pod ścianą, a dzieciaki siedziały z przodu na podłodze.

- reklama -

 

 W spotkaniu uczestniczyli także najmłodsi mieszkańcy Zabełkowa (zobacz zdjęcia)

 

 

Tematem przedstawienia było pieczenie kołocza i przygotowania do wesela. Scenariusz napisały panie z KGW przy współpracy pani Agnieszki Drobnej, która sięgnęła do swoich zbiorów dawnych przekazów i tekstów na różne okazje. Inscenizację wzbogaciły śpiewane wraz z widzami piosenki, a także tańce, do których przyłączyli się pod koniec spotkania goście.

Przygotowanie całego widowiska, w tym scenografia i dekoracja sali, spoczęła na barkach gospodyń z koła, w czym pomagali liczni mieszkańcy wioski oraz zawsze chętni do pomocy strażacy.

Przedstawienie i biesiada zwieńczyła projekt pn "Zabełkowski Szlagier Tyater", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

 

UG Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here