„Arabeska” z Zawady Książęcej znowu na podium

0

W Pyskowicach odbyły się II Ogólnopolskie Spotkania Taneczne.

Na II Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych "Pląsy dramy" w Pyskowicach Gminę Nędza oraz Gminne Centrum Kultury reprezentował działający na co dzień pod patronatem Stowarzyszenia „Bajtel” w Zawadzie Książęcej zespół taneczny "Arabeska II". W kategorii taniec nowoczesny w grupie wiekowej 7-11 lat zespół zatańczył układ pt. "Dzieci – kwiaty". Prezentacja została uznana za najlepszą i dziewczęta zdobyły I miejsce.

- reklama -

Choreografem zespołu jest Aldona Krupa-Gawron, instruktorem – Katarzyna Łabińska. Stroną organizacyjną wyjazdu zajęła się kierownik zespołu – Weronika Riemel. Wielkie podziękowania za opiekę nad dziećmi stale bardzo zaangażowanym mamusiom: Bożenie Szyra i Kornelii Kowalczyk.

Dla dziewcząt z "Arabeski" taniec to pasja. Możliwość wzięcia udziału w zawodach, turniejach, mistrzostwach motywuje je do dalszej pracy i doskonalenia umiejętności. Przyciąga je możliwość sprawdzenia się, szansa na medal. Ogromną rolę w działalności zespołu pełnią rodzice tancerek. Nie tylko angażują środki finansowe w rozwój zespołów, ale poświęcają mnóstwo czasu i energii towarzysząc dziewczynom w ich wyjazdach.

 

 

/publ.p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here