
Prezydent zaniepokoił się po zapoznaniu się z danymi odnośnie frekwencji. Ta po kilku miesiącach wzrostów poszybowała w dół.

Od momentu otwarcia w maju br. z każdym kolejnym miesiącem frekwencja w raciborskim parku wodnym rosła. Mało tego, grubo przekraczała tę zakładaną w magistracie jako satysfakcjonująca. Zaskoczenie tym faktem było tym większe, iż w okresie wakacyjnym nie liczono na zbyt wiele.
Zwyżkową tendencję udało się podtrzymać do końca wakacji. Prezydent Lenk przyznaje, że gdy zobaczył dane za wrzesień, lekko się zaniepokoił. Lekko, gdyż H2Ostróg i tak odwiedziło ponad 600 osób wymaganych by obiekt się bilansował. Jednak tak znaczny spadek (z ponad 1000!) automatycznie nasuwał pytanie: dlaczego?
Jak się okazuje, nie ma powodów do paniki. Urzędnicy natychmiast obdzwonili wszystkie okoliczne aquaparki i dowiedzieli się, że wrześniowy dołek to w tego typu obiektach rzecz normalna.
W październiku wszystko już wraca na właściwe tory. Frekwencja wzrosła, i to pomimo faktu, iż do ogólnej liczby użytkowników nie wlicza się zorganizowanych wycieczek szkolnych. – Jest dobrze – cieszy się prezydent.
/ps/
—————————————————
zobacz także:
H2Ostróg: Kiedy będą gotowe baseny pod chmurką?
Prezydent Lenk szacuje, iż wybudowanie części zewnętrznej raciborskiego parku wodnego nie nastąpi w przyszłym roku.
—————————————————————————————————————
Reklama







![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)



![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)
![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Strefa Letnia H2O w Raciborzu już otwarta [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/h2ostrog-strefa-letnia-1-1.jpg)
![Ponad 100 uczestników na starcie Biegu z Książką w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/bieg-z-ksiazka.jpg)
![Lodowisko Piastor w Raciborzu otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/lodowisko-piastor-raciborz.jpg)


To niech Panie na kasie nadal beda takie wredne…
sport i rekreacja….
Wiadomo, że wrzesień to miesiąc kiedy zaczyna się szkoła, a za wodą jeszcze tak nie tęskno, bo przed chwilką były wakacje.