
Tylko w ubiegłych dniach na drogach naszego województwa zginęło dwoje pieszych.
Pogoda nie rozpieszcza ostatnimi czasy kierowców. Z rana mgła jest czasem tak gęsta, że trudno jest zorientować się, co jest 50 metrów przed nami. Bywa, że jest jeszcze gorzej. W takich warunkach pieszy, który wyłania się z tej mlecznej chmury często nie zostawia kierującemu samochodem zbyt wielkiego pola manewru. W ubiegłych dniach dwoje ludzi zostawiło z tego powodu swoje życie na śląskich drogach. W całym październiku pożegnaliśmy 8 naszych przyjaciół i bliskich, którzy znaleźli śmierć pod kołami samochodów. Z tego powodu raciborska policja apeluje do pieszych – bądźcie widoczni! To, że kierowca spostrzeże was te kilka sekund wcześniej może sprawić, że cali dojdziecie do waszych bliskich. Trzy elementy składają się na czas hamowania pojazdu. Postrzeganie, reakcja, działanie. Im wcześniej pieszego kierowca zobaczy, tym wcześniej zareaguje i tym szybciej się zatrzyma. Nie kuśmy licha przed świętem zmarłych – załóżmy odblaski.
/l/ za KPP






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)



![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







