Odpust za zmarłych. Biskup radzi jak go uzyskać

3

Ordynariusz diecezji opolskiej przypomina, w jaki sposób i jaką modlitwą można uzyskać odpust dla naszych drogich zmarłych.

Uroczystość Wszystkich Świętych skłania nas do szczególnej modlitwy za zmarłych, ale w tym czasie można uzyskać także odpusty dla nich. Jak mówi Katechizm Kościoła Katolickiego „Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych” (KKK 1471).

- reklama -

Aby zyskać odpust należy nawiedzić pobożnie cmentarz w dniach 1-8 listopada i pomodlić się za zmarłych oraz spełnić stałe warunki odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunii św., zachować wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) i odmówić modlitwę “Wierzę w Boga”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo"). W samym dniu 2 listopada – przy zachowaniu tych samych warunków – również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła lub publicznej kaplicy i odmówieniem w nich modlitwy "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga".

 

źródło: diecezja opolska

pupl. /ps/

 

 ————————————————-

 

zobacz także:

 

Od ubiegłego święta zmarłych Bóg powołał do siebie wielu zasłużonych Raciborzan.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Kiedyś KK…… sprzedawał odpusty wieczne , stad tyle kosciołów w kraju i na świecie !
    Im wiecej głupców, tym KK bogatszy, nie było i nie ma na to rady. Wszyscy chcą do obiecywanego Nieba ! Wiaro !
    Pójdziecie Wszyscy do …..piachu , NIEBO wymyślili cwaniaki z Watykanu !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here