Remont MOKSiR w Kuźni ma się ku końcowi

0

Przygotowywane są sala baletowa, sala konferencyjno-wystawowa oraz pomieszczenia pracowni muzycznych z możliwością wykorzystania ich jako studia nagrań.

 

- reklama -

 

 

Dobiega końca drugi etap remontu Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach remontu przygotowywane są sala baletowa, sala konferencyjno-wystawowa oraz pomieszczenia pracowni muzycznych z możliwością wykorzystania ich jako studia nagrań.

 

Pomieszczenie, w którym jeszcze niedawno znajdowały się projektory kinowe zostaje przerobione w największym stopniu. Stare, nie mające już dzisiaj zastosowania projektory i sprzęty kinowe zostały wyniesione, pomieszczenie zostało opróżnione i przebudowane systemem ścian akustycznych mieszcząc w sobie pomieszczenia sal ćwiczeniowych dla młodzieży uczęszczającej się zajęcia z nauki gry na pianinie, perkusji, gitarze oraz dla zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych. Pomieszczenia przygotowane zostały w taki sposób, by łatwo mogło się w nich zainstalować studio nagrań. Odpowiednie materiały wykończeniowe, dyfuzory dźwięku, specjalne akustycznie izolowane okna, odpowiednie poprowadzone przewody itd. Sporą część dotacji pochłonął odpowiedni system wentylacji, specjalnie przygotowany pod tę  inwestycję (ma nie przenosić drgań oraz dźwięku z pomieszczeń do pomieszczeń).

 

Pomiędzy salami baletową i konferencyjno-wystawową znajdowała się ściana, którą zastąpiono ścianą mobilną, tak by oba pomieszczenia mogły funkcjonować zarówno oddzielnie, jak i  wspólnie. W obu pomieszczeniach położono olejowany parkiet przemysłowy specjalnie pod kątem użytkowania tej posadzki do zajęć tanecznych. Sala baletowa została ponadto wyposażona w lustra i drążki baletowe, a sala konferencyjna w ekran elektryczny.

 

Całość zadania wyniosła 290.300 zł z czego 150.000 zł jest dotacją z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resztę dołożono z budżetu Gminy Kuźnia Raciborska.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here