Kandydat na prezydenta przedstawił swoją drużynę

29

– Racibórz zasługuje na to, by być sterowanym przez nowoczesnego prezydenta, a nie prezydenta sterowanego przez Nowoczesną – twierdzi Dawid Wacławczyk.

 

- reklama -

W środę 5 listopada w hotelu Racibor odbyła się konwencja wyborcza Dawida Wacławczyka. Lider RSS NaM zaprezentował kandydatów, którzy (wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością oraz Obliczami Ziemi Raciborskiej) ubiegać będą się o mandaty w radzie miasta, radzie powiatu oraz sejmiku wojewódzkim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. parlamentarzyści: senator Izabela Kloc i poseł Arkadiusz Mularczyk.

Nim zgromadzeni poznali kandydatów koalicji do poszczególnych szczebli samorządu, Wacławczyk wyjawił co spowodowało, iż zdecydował ubiegać się o stanowisko. Jego zdaniem obecny prezydent jest doświadczonym samorządowcem. Nawet zbyt doświadczonym, więc zasługuje już na odpoczynek, gdyż w jego poczynania wkrada się rutyna. Zarzucił Mirosławowi Lenkowi, iż ten ma spóźniony refleks i jego działania są przez to podejmowane zbyt wolno. – Cztery lata temu nie chciał przyjść nawet na spotkanie poświęcone strefie ekonomicznej, dwa lata temu strefa ruszyła. Gdybyśmy uruchomili ją te dwa lata wcześniej, może inwestowałyby tam w tej chwili nie 2 firmy, a więcej? – pytał.

Wacławczyk przyznał, iż z dwojga kontrkandydatów bliżej mu do Anny Ronin, prezentującej odważny i w wielu miejscach wzorowany na "namowskim" program. Jednak w odróżnieniu od kandydatki mniejszości niemieckiej, która prawie nie ma kadr i zaplecza, za nim stoi doświadczona ekipa fachowców z różnych dziedzin.

Urzędującemu prezydentowi dostało się nie tylko za brak skutecznych działań w kierunku ożywienia miasta. Szefowi NaM-u nie podoba się wydawanie publicznych pieniędzy na film promocyjny będący kampanią wyborczą. – Racibórz zasługuje na to, by być sterowanym przez nowoczesnego prezydenta, a nie prezydenta sterowanego przez Nowoczesną – mówił w odniesieniu do miejsca, w którym Mirosław Lenk zainaugurował kampanię wyborczą.

Samemu programowi czasu poświęcono niewiele, kandydat odesłał zgromadzonych do internetu, gdzie bez trudu można znaleźć założenia przedwyborcze formacji. Wacławczyk ograniczył się do zapewnień, iż priorytetem jest dla niego rozwój gospodarczy, poprawa sieci komunikacyjnej i zatrzymanie migracji młodych ludzi do większych ośrodków. Zamierza skoncentrować się na aktywnym zabieganiu o inwestorów chcących lokować w Raciborzu swój biznes, nawet jeśli będzie musiał podejmować niepopularne decyzje. – Trzeba biegać po targach i gabinetach prezesów aby zainteresować przedsiębiorców. Samo bieganie w przełajach nie wystarczy (tutaj kolejna aluzja do prezydenta). Spotykać się z nimi, a nie z miss Pakistanu (następna).

Kolejnym punktem była prezentacja kandydatów do rady miasta. – To jest moja drużyna, mieszanka młodości z doświadczeniem, fachowcy w swoich dziedzinach – zachwalał szef NaM-u wymieniając zasługi i kompetencje kolejnych kandydatów. Ci nie pozostali swemu liderowi dłużni, np. Ryszard Frączek komplementował go mówiąc, iż dawno w historii Raciborza nie było człowieka który nie tylko ma wizję, ale jest w stanie ją zrealizować. Co jeszcze skłania Frączka do poparcia? Jest to marzenie, by "nie płakać więcej czując ból rozkradania miasta". Zaś przemawiający po prezentacji poseł Mularczyk życzył Wacławczykowi, by po wyborze nie był tylko i wyłącznie prezydentem gabinetowym.

 

/ps/

 

 ———————————————————

 

zobacz także:

 

Zapraszamy mieszkańców Raciborza do obejrzenia relacji z „debaty prezydenckiej”, która odbyła się 4 listopada

 

- reklama -

29 KOMENTARZE

 1. Panie Dawidzie gratulacje za uznanie Anny Ronin.Uważam że powinniscie do czasu wyborów zawrzeć współprace aby pokazać prawdziwe oblicze prezydenta Lenka i jego ugrupowania.Aby wybór był tylko między Panem a panią Anną. Szkodników trzeba odsunąć od władzy a ta władza mając większość mediów lokalnych po swojej stronie ma z obecnym prezydentem duże szanse na reelekcję gdyż te media urabiają opinię publiczną przedstawiając obecnego prezydenta z jego ludzmi jako idealnego i jedynego właściwego kandydata na prezydenta Raciborza. Zacznijcie współpracę i wspólnie pokażcie Raciborzanom prawdziwe oblicze prezydenta Lenka.

 2. Albo jesteś naiwny, albo masz kłopoty z mysleniem. Wacławczyk +Ronin = podzielone głosy przeciwników Lenka. DW lub AR kontra ML ->szansa na Lenk Out. DW+AR kontra ML = The winner is Lenk w pierwszej turze. IHMO, AR to koń trojański wymarzony dla Lenka. Słowem, gdzie 3 się bije, tam Lenk korzysta.

 3. Może jestem naiwny a może mam problemy z myśleniem.Jednak miałem na myśli zupełnie co innego.Panią Annę i Pana Dawida wbrew pozorom wiele łączy jesli chodzi o program wyborczy.Jak zauważył Dawid oba programy są podobne.Pozatym obie kandydatury Anny i Dawida to młodzi inteligentni ludzie z pasjami i przedewszystkim nie uwiklani w układy.Powiem szczerze że nawet bym widział Anne jako zastepce prezydenta w momencie przegranej lub odwrotnie . Choć to niemożliwe .Te dwie osoby by się mogły świetnie uzupełniać.Chodzi mi głównie aby np na wspólnej konferencji Anna i Dawid zadeklarowaliby swoje wzwjemne poparcie a przedewszystkim aby wspólnie wypunktowali prezydenta Lenka tak aby mieszkancy Raciborza poznali rzeczywiscie „dokonania”i sposób rządzenia obecnego prezydenta i jego ludzi.Myślę że mogłoby to skupić głosy wyborców na Dawidzie i Annie zabierając elektorat zdezorientowanemu od lat elektoratowi prezydenta Lenka.Najprosciej puentujac Anna i Dawid powinni połączyć siły aby wspólnie pokazać swój sprzeciw wobec układu który rządzi w Raciborzu i aby wspólnie pokazali na czym to rządzenie prezydenta polegało aby ludziom otworzyć oczy.W przeciwnym razie obawiam się prezydent Lenk może rządzić trzecią kadencję.

 4. Aby skutecznie sprawować władzę w terenie trzeba mieć
  Poparcie/przełożenie na tzw. czynniki zwierzchnie, czyli władzę
  centralną… Podsumujmy:
  1. Dawid Wacławczyk – 1 poseł, 1 senator, 4 kandydatów do Sejmiku,
  Prezes ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ruchów Miejskich, 1 Pani profesor –
  ekspert
  2. Mirosław Lenk – 1 poseł (nasz poczciwy Kudłatek-Festyniaczek), 2
  kandyatki do Sejmiku i 1 Wojnar _ prezes dożywotni za 30 koła….
  3. Anna Ronin – ??????????????????????????????????????????? „Got mit
  uns”…chyba….

 5. Może dla wypunktowania prezydenta Lenka przytoczę tu autentyczne zdarzenie. Dziś dwie starsze panie przechodziły obok skweru ksiedza Pieczki.Dawno w ten rejon miasta musiały się nie zapuszczać bo jedna do drugiej powiedziała -O jejku co tu zrobiono ,kiedyś tu było tyle zieleni i miło było usiąść na ławeczce a teraz wszystko zlikwidowano i zastąpiono kamieniem i betonem jak to teraz wygląda !..Co tu dużo komentować czy ktoś kto bierze z publicznej kasy ponad 13 tyś miesięcznie i funduje miastu takie niszczenie pieknych kiedyś skwerów ,powinien dalej być prezydentem i to za taki duże pieniądze? Żeby nam miasto oszpecał?

 6. Panie Wacławczyk jak sobie przypominam Pan i Pana koledzy głosowali przeciwko budowie Agua Parku. Jak sobie przypominam to Lenk zainicjował strefę biznesu a Radny Madrysz i Lepczyński jeżdzili do Wrocławia aby poznać zasady.Pana mrzonki o statkach na Odrze takie banialuki może opowiadać Pan swoim dzieciom. Nie zna Pan zasad kto decyduje i zarządza polskimi rzekami. Oszklenie ulicy Długiej to bzdura na kaczych szłapach niech Pan nie karmi obietnicami , które są nie do spełnieni. Apeluję do mieszkońców aby przekartkowali interpelacje które Pan Wacławczyk karmił mieszkańców przez cztery lata i sami dojdziecie do wniosku, że karmi nas głupotami.

 7. @ Agip – Takimi bzdurami, jak karmisz na forach to nikt cię nie przebije. Strefa ekonomiczna to wyszla od NAM i dwa lata prezydent nad tym dumal. Jakim cudem budowana jest przystań skoro Odrą prezydent nie rządzi? Przeczytaj program Wacławczyka , mówi o rewitalizacji ul Długiej.a jak nie wiesz co to oznacza, to do książek i się pouczyć a nie na forach durnoty pleśc jedne i te same.

 8. Następny filmik reklamujący osiągnięcia powiatu ukazał się w necie w okresie wyborczym. Film zrealizowany za pieniądze powiatu a nie komitetu wyborczego. Co na to media? Dlaczego milczą? Czy to zgodne z Kodeksem Wyborczym, to tylko PKW może ocenić ale na pewno, jest to nieetyczne i niemoralne.

 9. Z tym dachem nad Długą to nie wiem czy to dobry pomysł.Zostawiłbym tą ulicę w spokoju.No i aby przy okazji gdyby ten projekt miałby byc realizowany nie było podobnie jak ze skwerem z fontanną obok kościoła.Na Długiej są piękne rośliny posadzone i drzewa i krzewy.Źeby nie było tak że to zostanie wszystko usunięte i ulica Długa zamieniona w szeroki z zabetonowany kamienny trakt bo to by było działanie idiotyczne na miarę tego co nam obecny prezydent funduje na przykładzie skweru z fontanną który jest teraz jednym z najbrzydszych miejsc w Raciborzu.

 10. …..skweru z fontanną za WIELKIE UNIJNE PIENIĄDZE.Fontann nam sie namnożyło, a miasto jeszcze bardziej ZAKORKOWANE. Na ulicach, chodnikach, pod oknami osiedli samochody!!! Gdyby sie paliło, straz pożarna będzie sie przedzierać i taranować auta!!! W układzie wojnarowo-lenkowym tkwimy ponad 20 lat!! W tym czasie większość przetargow miejskich i Nowoczesnej „wygrało” KILKU zaledwie przedsiębiorców, celujący w tym panowie Kampka i Trawiński / buduje od roku pożal się ściezke rowerową na Mariańskiej/.Na obiektach sportowych te same gęby, stadion od nieopamiętnego czasu Kwaśny, a w Sokole wieczysty Leks. Ludzie czy Wam sie to nie przejadło? A moze to poczucie bezpieczeństwa zmusza Was do trzymania sie starych układów. Racibórz na tym traci!! Z miasta wyjechało ponad 10 tys mieszkańców, bo tu nie ma perspektyw?!!

 11. Lenk niedawno mówił że dosyć sklepów wielkopowierzchniowych w Raciborzu.A starosta Hajduk sprzedał na Kasprowicza-K.Miarki duży parking i to ogrodzony pod kolejny market.Trzeba wymienić w wyborach ten układ rządzący w mieście i starostwie.Ci ludzie nie mają pojęcia jak szkodzą swoimi decyzjami w miescie.Po co nam kolejny market w Raciborzu panie starosto Hajduk?Nie głosujmy na ludzi szkodzących mieszkancom i miastu.

 12. Co miał cały elaborat przedstawiać. Każdy w skrócie omawia i odsyła do programu zamieszczonego np. w necie. Bzdury wypisywać potrafisz a na stronkę zajrzeć i poczytać, już nie?

 13. Czy ten wywiad z radnym jest sponsorowany przez komitet wyborczy? Nic tam nie pisze, kto finansuje. Jeżeli nie, to w okresie wyborczym taki wywiad z kandydatem jest niezgodny z Kodeksem Wyborczym.

 14. A ja zagłosuje na tego Pana bo nie on ma plan na przyszłość a pan L. tylko chwalisię co zrobiłza nasze pieniądze. Każdy z nas jakby miał dostęp do kasy z podatków podobne zrobiłby rzeczy tylko że lepiej. np nie pozbyłbym się terenów przy bema po basenie wcześniej go rujnując i skazując dzieci na jazdę na basen w oborze pod oszołoma, gdzie nieraz doszłoby do wypadku na przejściach . organizując ścieszkę rowerową na wałach od razu uwzględniłbym przejazd pod mostem. tu też były wypadki. a wszystko to to strata naszej kasy za błędy.

 15. Z programu wyborczego M.Lenka i jego ugrupowania: „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez między innym:- renowacja terenów zieleni miejskiej .w tym parku Moniuszki i parku Jordanowskiego.”Jakie to renowacje to znamy co prezydent Lenk zrobił ze skwerem ks.prał Pieczki Nieodpowiedzialni ludzie zmienili przyjemny zielony skwer w kamienny plac.Głosując na prezydenta Lenka i ludzi z jego ugrupowania umożliwimy im zniszczenie kolejnych parków w Raciborzu .Park Moniuszki koło sądu jest jednym z ładniejszych w Raciborzu.Rewitalizacja wg prezydenta Lenka polega głównie na wycince setek czy dziesiatek drzew i krzewów tak jak to miało miejsce w parku zamkowym za kadencji prezydenta Lenka.Głosujac na niego przyłożymy rękę do piły która zniszczy nam kolejne parki i zieleń w mieście! Przekaż dalej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here